☎️ زمان پاسخگویی تلفنی: شنبه تا چهارشنبه - ۹ صبح تا ۷ عصر.

سوالات پرتکرار در مورد جراحی پلاستیک

سوالات پرتکرار جراحی زیبایی
در این پست به برخی از سوالات پرتکرار در مورد جراحی پلاستیک و زیبایی از زبان دکتر مهدی احمدی پاسخ داده شده است.
فهرست مطالب

اگر کاندیدای جراحی پلاستیک هستید احتمالا سوالات مختلفی در مورد عمل زیبایی در ذهن دارید. در این پست به برخی از سوالات پرتکرار در مورد جراحی پلاستیک پاسخ داده‌ایم. با ما همراه باشید تا در مورد جراحی پلاستیک خودتان آگاهانه تصمیم بگیرید.

در این پست به برخی از سوالات پرتکراری در مورد جراحی پلاستیک پاسخ داده ایم. اگر پاسخ سوال خود را در این مطلب پیدا نکردید میتوانید از طریق کامنت‌ها بپرسید تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخ دهیم.

جراحی جوانسازی صورت

سوالات پرتکرار قبل از عمل زیبایی

آیا جراحی پلاستیک برای هر شخصی مناسبه؟

عوامل مختلفی مثل داشتن سابقه بیماری، شرایط سنی و … در انجام جراحی پلاستیک تاثیر دارن. به همین دلیل قبل از انجام هر گونه عملی، ابتدا یک جلسه مشاوره کامل با دکتر احمدی خواهید داشت و در این جلسه بررسی میشود که آیا عمل مناسب شما هست یا نه.

آیا جراحی پلاستیک برای افراد مسن مناسبه؟

جراحی پلاستیک محدودیت سنی نداره با این حال قبل از تصمیم برای انجام عمل زیبایی ابتدا شرایط شما به طور کامل توسط دکتر مهدی احمدی سنجیده خواهد شد.

آیا برای جراحی پلاستیک و زیبایی نیاز به تغییر در روش زندگی و تغذیه داریم؟

مطمئنا قبل و بعد از عمل زیبایی اقداماتی باید انجام دهید که برخی از این اقدامات به نحوی تغییر در روش زندگی محسوب میشن. به طور مثال شما یک هفته قبل از هر گونه عمل زیبایی نباید هیچ گونه مشروبات الکلی و دخانیات مصرف کنید. همچنین بعد از عمل زیبایی نیز در جابجایی اجسام سنگین و شیوه حرکت به مدت مشخصی محدودیت خواهید داشت. این موضوع در مورد تغذیه شما نیز صادق است مثلا بعد از عمل های زیبایی باید سعی کنید غذاهای جویدنی را به مدت مشخصی محدود کرده و مایعات بیشتری مصرف کنید. به طور کلی اگر نیاز به تغییر در شیوه زندگی قبل و بعد از عمل باشد، نکات لازم در جلسه با دکتر احمدی به اطلاع شما خواهد رسید.

آیا تزریق چربی به صورت خطرناکه؟

تزریق چربی اگر اصولی انجام نشود ممکن است خطراتی برای افراد داشته باشد. برخی از خطرات احتمالی آن عبارت اند از: عفونت، خونریزی، تحریک سیستم ایمنی، اختلال در جذب چربی و … . به همین دلیل در مطب دکتر احمدی کلیه اقدامات پیشگیرنده به شکلی اصولی و دقیق انجام میشود تا عمل زیبایی عاری از هر گونه عوارضی باشد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع جراحی پلاستیک و زیبایی

آیا لیپوساکشن برای کاهش وزن مناسبه؟

هدف اصلی عمل لیپوساکشن بهبود شکل بدن است. در این روش چربی اضافی در برخی از مناطق بدن مانند ران، پهلو، باسن و شکم از بین میرود. و به طور کلی چشم گیری در کاهش وزن بدن نخواهد داشت. اگر هدف شما کاهش وزن است، لیپوساکشن به تنهایی کافی نیست و باید یک برنامه ترکیبی شامل تغذیه مناسب و ورزش در نظر داشته باشید.

آیا جراحی پلاستیک بینی دردناک است؟

در حین عمل زیبایی بینی به دلیل بیهوشی هیچ گونه دردی احساس نخواهید کرد. بعد از عمل یک دوره نقاهت یک هفته تا ده روزه خواهید داشت اما درد شدیدتر تا ۳ روز بعد از عمل برطرف خواهد شد.

آیا جراحی پلاستیک خطری برای سلامتی من دارد؟

قبل از انجام هر گونه عمل زیبایی در مطب دکتر مهدی احمدی، ابتدا یک مشاوره کامل با شما صورت میگیرد. دکتر از سوابق بیماری شما آگاه میشوند و تعدادی آزمایش به صلاح دید دکتر انجام میگیرد. با انجام مشاوره و آزمایش های لازم دکتر احمدی تشخیص میدهد که آیا عمل زیبایی برای شما مناسب است یا خیر و اگر کوچکترین خطری برای شما داشته باشد عمل زیبایی انجام نخواهد شد.

آیا هزینه جراحی پلاستیک برای هر شخص یکسانه؟

عمل‌های زیبایی و پلاستیک متناسب با نوع عمل هزینه متفاوتی دارند. علاوه بر نوع عمل، شکل بدن مراجعه کننده و میزان کاری که برای بهبود ظاهر آن انجام خواهد شد نیز در محاسبه قیمت تاثیر دارد.

سایر عوامل مانند هزینه کلینیک جراحی، هزینه داروها، هزینه بیهوشی نیز در تعیین هزینه نهایی جراحی پلاستیک موثرند.

بهترین سن برای انجام جراحی پلاستیک چه سنیه؟

سن مناسب برای انجام جراحی پلاستیک به وابسته به نوع جراحی و وضعیت هر فرد متفاوت است. با این حال، برخی از جراحی‌های پلاستیک ممکن است برای برخی از افراد در سنین مختلف مناسب باشند. برای مثال، جراحی بینی ممکن است در سنین بالای ۱۵ سال انجام شود و جراحی لیفت عمقی صورت در سنین بالای ۴۰ سال.

آیا همه جراحی های پلاستیک به صورت باز انجام میشوند؟

جراحی باز به معنای آن است که در طول جراحی، پوست و بافت‌های بدن با یک برش طولانی باز می‌شوند تا به منطقه مورد نظر دسترسی داشته باشیم. این نوع جراحی برای مواردی که نیاز به دسترسی آسان به بافت‌های داخلی بدن دارند، مانند جراحی بینی، جراحی صورت، جراحی سینه و جراحی شکم برای برداشتن چربی استفاده میشود. اما جراحی بسته به معنای آن است که برش‌ها کوچکتر هستند و به صورت محلی انجام می‌شود. این نوع جراحی معمولاً برای مواردی که نیاز به دسترسی کمتری به بافت‌های داخلی بدن دارند، مانند جراحی بلفاروپلاستی و جراحی لیفت صورت استفاده می‌شود.

آیا برای جراحی پلاستیک نیاز به آزمایش کرونا دارم؟

در حال حاضر نیازی به آزمایش کرونا پیش از عمل جراحی پلاستیک نیست.

آیا برای جراحی پلاستیک نیاز به تزریق خون دارم؟

برخی از جراحی‌های پلاستیک ممکن است نیاز به تزریق خون داشته باشند، اما برای بیشتر جراحی‌های پلاستیک این نیاز وجود ندارد. تشخیص این امر توسط دکتر مهدی احمدی صورت میگیرد. برای مثال، در برخی از جراحی‌های پلاستیک بزرگتر، مانند جراحی سینه، شکم و صورت، ممکن است نیاز به تزریق خون باشد. همچنین، افرادیکه دارای بیماری‌هایی مانند آنمی و یا بیماری‌های قلبی عروقی هستند، بیشتر احتمال نیاز به تزریق خون دارند. در این موارد، دکتر مهدی احمدی با بررسی وضعیت سلامتی شما، نیاز یا عدم نیاز به تزریق خون را تعیین خواهد کرد.

آیا جراحی پلاستیک نیاز به بیهوشی کامل دارد؟

کلیه عمل های صورت با بیهوشی کامل انجام میشود. در عمل های بدن نیز بیهوشی با تشخیص دکتر احمدی و دکتر بیهوشی ممکن است در ناحیه کمر انجام شود.

آیا برای انجام جراحی پلاستیک نیاز به بستری شدن در بیمارستان هست؟

کلیه عمل های زیبایی دکتر مهدی احمدی در کیلینیک‌های فوق تخصصی انجام میشود. کیلینیک ها مزایای بسیاری به بیمارستان دارند از جمله تردد کم‌تر و خلوت بودن، رسیدگی بهتر به بیمار، کادر مجرب و امکانات خوب و مهم تر از آن هزینه کمتر.

سوالات پرتکرار بعد از عمل زیبایی

چه مدت زمانی برای بهبودی بعد از جراحی پلاستیک لازمه؟

بعد از عمل های بدن ممکن است در برخی قسمت‌های بدن احساس گز گز و سوزش و خارش داشته باشید. به این دلیل که بعد از عمل ممکن است برخی عصب ها نیاز به ترمیم داشته باشند و در فرایند ترمیم عصب ها شما این احساس را تجربه خواهید کرد. ممکن است این سوزش و گزگز و خارش بعد از عمل زیبایی تا چهار ماه طول بکشد. و نشان دهنده آن است که عصب ها در حال ترمیم هستند و جای هیچ نگرانی نیست. ضمنا بعد از عمل های زیبایی در برخی نواحی کبودی را تجربه خواهید کرد. اقداماتی که برای رفع کبودی‌ها باید انجام شود در مطب به شما آموزش داده خواهد شد و ممکن است تا دو هفته بعد از عمل این کبودی ها برطرف شوند.

آیا میتونم بعد از جراحی پلاستیک به فعالیت های روزمره خودم برگردم؟

در روزها و هفته های اول بعد از عمل زیبایی باید در تمامی فعالیتهای روزمره خود احتیاط بیشتری داشته باشید مثلا از بلند کردن اجسام سنگین پرهیز کنید یا نوع حرکت کردن خود را به توصیه دکتر تغییر دهید اما این موارد همیشگی نخواهد بود و پس از بهبود کامل میتوانید فعالیت های روزمره را مثل گذشته انجام دهید. در کلیه این مراحل دکتر احمدی آماده مشاوره هستند.

آیا میتونم بعد از جراحی پلاستیک زیر آفتاب بمونم؟

بسته به نوع جراحی پلاستیک و محل اعمال آن، ممکن است بعد از جراحی پلاستیک به مدت محدودی باید از آفتاب خودداری کرد. در واقع، برخی از جراحی‌های پلاستیک ممکن است باعث افزایش حساسیت پوست به نور خورشید شوند و برای جلوگیری از این مشکل، باید از آفتاب خودداری کرد. به طور کلی اگر نیاز به دوری از نور تابش مستقیم خورشید باشد دکتر احمدی در جلسات مشاوره به شما خواهند گفت.

آیا میتونم بعد از جراحی پلاستیک غذای معمولی بخورم؟

بعد از عمل زیبایی صورت تا دو هفته نباید غذای جویدنی بخورید. بهتر است در این مدت غذاهایی مانند سوپ مصرف کنید و مایعات بیشتری بنوشید. بعد از عمل های بدن نیز سعی کنید غذاهای نفاخ نخورید و از مصرف غذاهایی که هضم سخت تری دارند هم بپرهیزید.

آیا ممکنه بعد از جراحی پلاستیک نتیجه نامناسب بگیرم؟

در جلسات مشاوره‌ای که قبل از عمل دارید کلیه درخواست‌های شما یادداشت و ثبت میشود و عمل بر اساس خواسته‌های خودتان انجام میشود. ممکن است دکتر احمدی با برخی از تغییرات درخواستی شما در چهره یا بدن موافقت نکنند ولی در نهایت تضمین داده میشود که جراحی بر اساس تغییرات درخواستی شما انجام شود و بعد از عمل اگر هر گونه خللی ایجاد شود در مطب دکتر برطرف خواهد شد. بنابراین جای هیچ گونه نگرانی بابت نتیجه عمل زیبایی نیست.

آیا بعد از جراحی پلاستیک نیاز به داروهای تجویزی دارم؟

متناسب با نوع عمل دارو به تشخیص دکتر تجویز خواهد شد. برای بهبود نواحی بخیه هم یک سری پماد تجویز میشود و روشهایی برای ماساژ به شما آموزش داده خواهد شد تا نواحی بخیه به زودی بهبود پیدا کنند.

آیا میتونم بعد از جراحی پلاستیک ماشین برونم؟

به طور کلی محدودیتی بابت رانندگی ندارید. بعد از عمل پروتز سینه نباید دست ها را به هیچ وجه زیاد از حد تکان دهید و تا دو ماه فقط میتوانید دست ها را از ناحیه آرنج تکان دهید بنابراین ممکن است بعد از این عمل نتوانید تا دو ماه رانندگی کنید.

آیا میتونم بعد از جراحی پلاستیک اجسام سنگین بلند کنم؟

بعد از عمل صورت تا دو ماه نباید اجسام سنگین بلند کنید. این قضیه در مورد عمل های بدن نیز صدق میکند.

آیا محتوای این صفحه مفید بود؟
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکتر مهدی احمدی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و عضو انجمن بین‌المللی جراحان پلاستیک. انجام انواع جراحی ناحیه صورت و بدن مانند لیفت ناحیه صورت، لیفت شقیقه، لیقت پیشانی، لیفت اندوسکوپیک، رینوپلاستی، جراحی فک و ...