☎️ زمان پاسخگویی تلفنی: شنبه تا چهارشنبه - ۹ صبح تا ۷ عصر.
خانه » جراحی زیبایی صورت » لیفت شقیقه

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه، درمانی برای افتادگی پلک‌ها و گوشه‌های چشم است. در این جراحی با برداشتن پوست اضافی نزدیک شقیقه چهره شاداب و جوانتر حاصل میشود.
لیفت شقیقه

افتادگی پوست اطراف شقیقه می‌تواند گوشه‌های چشم را به سمت پایین بکشد و حالت افتادگی و خستگی به چهره بدهد. برای مقابله با این وضعیت، عمل زیبایی شقیقه پیشنهاد می‌شود.

لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه صورت درمانی برای افتادگی پلک‌ها، افتادگی گوشه‌های چشم و چین‌وچروک گوشه چشم است. در این جراحی انتهای ابرو بالا برده می‌شود، خطوط پنجه کلاغی محو می‌شوند و ناحیه اطراف شقیقه‌ها سفت می‌گردند. تمرکز این عمل بر روی برداشتن پوست اضافی نزدیک شقیقه و جوانسازی چشم‌ها است. برای این منظور، برش کوچکی (۴ تا ۶ سانتی متر) در امتداد خط مو ایجاد می‌شود که در نهایت توسط موها پنهان خواهد شد. لازم به ذکر است که انجام این عمل ممکن است با بیهوشی یا بی حسی موضعی همراه باشد. اگر با بیهوشی مشکل دارید، می‌توانید نسبت به لیفت شقیقه با بی حسی اقدام کنید.

بالا بردن گیجگاه یا لیفت شقیقه برای چه افرادی مناسب است؟

همه کسانی که در ناحیه شقیقه دچار علائم پیری شده باشند می‌توانند این عمل را انجام دهند. با این حال، افرادی که در ادامه معرفی می‌شوند، مناسب‌ترین متقاضیان برای این عمل می‌باشند:

 • کسانی که چشم‌های افتاده دارند.
 • کسانی که گوشه‌های چشم‌هایشان دچار چین و چروک است.
 • کسانی که مایل به جوانسازی پوست هستند.
 • کسانی که می‌خواهند از شر پوست اضافی در نزدیکی شقیقه خلاص شوند.

در جراحی ترکیبی ناحیه صورت توسط دکتر مهدی احمدی لیفت شقیقه با عمل جراحی می‌تواند همراه با سایر انواع جراحی‌ها نیز انجام شود.

عمل لیفت شقیقه

لیفت شقیقه چگونه انجام می شود؟

قطعا هر بیماری که قصد انجام لیفت شقیقه را دارد، می‌خواهد بداند که عمل لیفت شقیقه چگونه است؟ لیفت شقیقه راه‌های مختلفی دارد که البته اگر می‌خواهید نتایج دوام زیادی داشته باشند، باید یکی از روش‌های جراحی را انتخاب کنید. روش‌های جراحی لیفت شقیقه عبارت‌اند از:

لیفت شقیقه به روش اندوسکوپیک

لیفت شقیقه به روش اندوسکوپیک را می‌توان محبوب‌ترین روش دانست. در این روش جراح یک برش کنار خط رویش مو ایجاد کرده و لوله نازک دستگاه آندوسکوپی را به زیر پوست وارد می‌کند تا با کم‌ترین آسیب و بیشتری دقت، عمل به‌انجام برسد.

لیفت شقیقه تمپورال یا SMAS

در لیفت شقیقه تمپورال یک برش نزدیک شقیقه ایجاد شده و ماهیچه‌های زیرین یا غشا SMAS سفت می‌گردند. البته این ماهیچه‌ها، فقط ماهیچه‌های سطحی هستند.

لیفت شقیقه MACS

لیفت شقیقه به روش MACS نیز مانند لیفت شقیقه تمپورال، لایه‌های عضلانی زیر پوست شقیقه را نیز تحت تأثیر قرار داده و آن‌ها را می‌کشد. به‌همین‌خاطر، ماندگاری عمل بالاتر است. لازم به ذکر است که هر دو روش SMAS و MACS با نام لیفت شقیقه جراحی باز نیز شناخته می‌شوند.

دوام لیفت شقیقه چقدر است؟

در لیفت شقیقه با تکنیک اندوسکوپیک که توسط دکتر مهدی احمدی انجام می‌شود، پس از آن که عضلات در جای خود قرار می‌گیرند و تثبیت می‌شوند، عضلات به حالتی ایده‌آل بازمی‌گردند و تا ۱۰ سال شاهد افت نخواهید بود؛ اما اگر می‌خواهید لیفت از حالت طبیعی خارج شده و شقیقه به میزان بیشتری کشیده شود، باید توجه داشته باشید که بعد از حدود ۶ سال شقیقه‌ها مجددا شروع به برگشت به حالت اولیه می‌کنند. درواقع، ماندگاری لیفت شقیقه کم‌تر خواهد بود.

نکته‌ای که در این میان وجود دارد، این است که باتوجه به بازه‌های زمانی که ذکر شدند، چیزی تحت عنوان لیفت شقیقه دائمی وجود ندارد. البته لیفت شقیقه عمل ماندگاری است و تا مدت‌زمانی طولانی اثر خود را حفظ می‌کند.

لیفت شقیقه با جراحی

لیفت شقیقه با نخ

لیفت با نخ این روزها توسط مراکز جراحی پلاستیک زیادی تبلیغ می‌شود اما پیشنهاد میکنیم از این نوع لیفت استفاده نکنید. لیفت نخ هزینه نسبتا کمتری در مقایسه با لیفت اندوسکوپیک و لیفت اسکارلس دارد اما ماندگاری آن بسیار کم است.

لیفت اندوسکوپیک شقیقه ضمن داشتن ماندگاری بالاتری و حالت طبیعی‌تر، اسکار کمتری به جا می‌گذارد و امروزه در کشورهایی مثل آمریکا نیز مورد استفاده جراحان پلاستیک زبده قرار میگیرد.

آیا لیفت شقیقه تاثیر منفی بر بینایی دارد؟

در لیفت شقیقه، زیباجویان انتظار دارند گوشه چشم کشیده شود. با کشیدن شقیقه زاویه بین دو پلک یک مقدار تنگ‌تر خواهد شد اما اگر در محور درستی کشیده شود هیچ تاثیر منفی بر بینایی نخواهد گذاشت.

مزایای لیفت شقیقه چیست؟

بالا بردن شقیقه نوعی جراحی زیبایی به شمار می‌رود و مزایای زیادی دارد که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره شده است:

 • افتادگی پلک‌ها را بهبود می‌بخشد.
 • تقارن را در ناحیه شقیقه و ابروها باز می‌گرداند.
 • خطوط پنجه کلاغی را محو می‌کند و ظاهر چشم‌ها را جوان می‌سازد.
 • ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر در قسمت بالایی صورت و ناحیه ابرو ایجاد می‌کند.
 • پوست اضافی نزدیک شقیقه را از بین می‌برد.
 • استحکام پوست در ناحیه چشم را بهبود می‌بخشد.
 • برش کوچکتر (نسبت به لیفت صورت) و عدم ایجاد زخم قابل توجه از دیگر مزایای این جراحی هستند.

 

لیفت شقیقه چیست؟

علت تزریق بوتاکس بعد از لیفت شقیقه

لیفت شقیقه با بوتاکس توسط جراحان بسیاری معرفی و تبلیغ می‌شود. بعد از این که جراحی لیفت شقیقه را انجام می‌دهیم، عضلات اوربیکولاریس یا عضلات دور چشم که چین‌های پنجه کلاغی گوشه چشم ایجاد می‌کنند، تمایل دارند لیفت را به سمت پایین بکشند. در حالی که لیفت نهایتا به دو تا سه بخیه لنگری که عضلات را به جمجمه میچسبانند متصل شده است. تزریق بوتاکس بعد از لیفت شقیقه کمک می‌کند تا عضلات ناحیه دور چشم به طور موقت فلج باقی بماند و در این حالت لیفت به سمت پایین کشیده نمی‌شود. در نتیجه فرصتی مهیا خواهد شد تا عضله در جای خود چسبندگی بیشتری ایجاد کند و این بخشی از پروسه درمان است.

بعد از فیکس شدن عضلات، دیگر تزریق بوتاکس لازم نیست.

اقدامات پیش از لیفت شقیقه

یکی از مهم‌ترین مباحثی که باید با آن آشنا باشید، اقدامات پیش از لیفت شقیقه است. لیفت شقیقه جراحی سنگینی نیست اما با این حال، باید نسبت به رعایت یک‌سری از موارد پیش از انجام عمل اقدام نمود. مهم‌ترین‌ها عبارت‌اند از:

 • عدم مصرف هرگونه داروی آسپیرین از ۲ هفته قبل از تاریخ جراحی
 • ناشتا بودن از ۶ ساعت قبل از جراحی
 • عدم مصرف دخانیات از ۱ هفته قبل از جراحی

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که دکتر مهدی احمدی، لیفت شقیقه برای هر بیمار را به روشی خاص انجام داده و طبق شرایط شخصی مراجعه کننده، ممکن است که اقدامات قبل از عمل کمی متفاوت باشند. قطعا دکتر احمدی به‌عنوان یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران، همواره در تلاش است تا بهترین خدمات را به مراجعان خود ارائه دهد.

مراقبت های بعد از عمل لیفت شقیقه

بعد از اینکه لیفتینگ شقیقه انجام شد، هیچ‌گونه مراقبت پرستاری نیاز نخواهد بود و افراد احتمالا می‌توانند در همان روز به خانه بروند. با این حال، باید یک سری نکات رعایت شوند تا بهبودی سریع‌تر اتفاق بیفتد و نتیجه دلخواه ایجاد شود. در ادامه تعدادی از نکاتی که باید رعایت شوند را ارائه خواهیم داد:

 • لیفت شقیقه دردناک نیست؛ بنابراین ممکن است فقط تعدادی مسکن سبک تجویز شود.
 • برای انجام فعالیت‌های اجتماعی، بهتر است ۵ تا ۱۰ روز صبر کرد تا کبودی‌ها از بین بروند.
 • باید از انجام فعالیت‌های شدید مانند وزنه برداری به مدت حدود ۶ هفته اجتناب شود؛ زیرا ممکن است باعث ایجاد فشار در محل برش شود و ایجاد خونریزی کند.
 • ماساژ صورت، درمان‌های زیبایی، رنگ کردن مو و… تا ۴ هفته توصیه نمی‌شود.
 • آرایش را می‌توان بلافاصله بعد از درمان انجام داد اما باید از تماس با ناحیه تحت درمان اجتناب شود.
 • برای جلوگیری از ورم بیشتر، توصیه می‌شود افراد در حالی که صورتشان به سمت بالا قرار دارد بخوابند.
 • از اولین روز پس از درمان، موها قابل شستشو هستند اما بهتر است از تماس مستقیم با آب خودداری شود.

 

مراقبت های بعد از لیفت شقیقه

نتیجه لیفت شقیقه چه زمانی مشخص و ثتبیت می‌شود؟

بعد از اتمام جراحی لیفت شقیقه، در اتاق عمل به دلیل حذف اثر جاذبه، نتیجه لیفت اصلا مشخص نخواهد بود و نمی‌توان به تصاویر بهجویان بلافاصله بعد از لیفت در اتاق عمل اعتماد کرد. در لیفت ناحیه شقیقه تا دو هفته بعد از عمل شاهد over correction یا اصلاح بیش از حد هستیم. همچنین تا سه ماه بعد از عمل حدود ۴۰ درصد نتیجه جراحی قابل مشاهده خواهد بود. به همین دلیل ما نتایج را ۶ ماه بعد یا بعضا یک سال بعد منتشر می‌کنیم که نتیجه جراحی لیفت به طور کامل جا افتاده باشد.

همواره به عنوان یک قائده کلی در نظر داشته باشید، لیفتی که در روزها و ماه‌های اول مانند یک لیفت شقیقه طبیعی و خوب به نظر می‌رسد، احتمال افت کردن آن در طولانی مدت بسیار بالاست.

آیا لیفت شقیقه برای مردان نیز قابل انجام است؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد، این است که آیا لیفت شقیقه مردان نیز قابل انجام است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که نه‌تنها لیفت شقیقه، بلکه عمل‌های زیبایی دیگر از جمله لیفت گونه با جراحی نیز برای مردان قابل اجرا است. البته طبیعی است که سبک جراحی باتوجه به اصول زیباشناختی، می‌تواند کمی متفاوت باشد.

هزینه لیفت شقیقه

هزینه این جراحی به عوامل گوناگونی بستگی دارد و برای هر بیمار متفاوت است. قبل از انجام عمل لیفت شقیقه، دکتر مهدی احمدی با شما یک جلسه مشاوره ترتیب خواهد داد. در این جلسه، درباره موضوعات مختلف از جمله هزینه عمل صحبت خواهد شد. تفاوتی ندارد که سوالی در مورد بهترین سن برای لیفت صورت داشته باشید یا اینکه بخواهید با انواع روش‌های لیفت شقیقه آشنا شوید. در هرصورت، دکتر مهدی احمدی شما را به بهترین روش ممکن راهنمایی خواهد کرد.

 به طور کلی هزینه لیفت شقیقه با جراحی به موارد زیر بستگی دارد:

 • دستمزد جراح
 • تکنیک جراحی
 • هزینه کلینیک جراحی
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه داروها و آزمایش‌های پزشکی

 

هزینه لیفت شقیقه

عوارض لیفتینگ شقیقه در بلند مدت

چیزی به نام عمل کاملا بدون ریسک وجود ندارد. با این حال، ماهیت کم تهاجمی عمل لیفت شقیقه به این معنی است که این عمل نسبتاً ایمن است. کبودی اطراف ناحیه گیجگاهی همراه با تورم احتمالی در نزدیکی محل برش طبیعی است و در عرض چند روز برطرف می‌شود. درد در طول دوره نقاهت بسیار کم است اما جراح همچنان آنتی بیوتیک‌ها و مسکن‌های لازم را برای شما تجویز خواهد کرد. به طور کلی عوارض این جراحی بسیار نادر هستند. اگر عوارضی رخ دهد، ممکن است شامل مواردی مانند عفونت یا خونریزی پیش بینی نشده باشد.

اگر دستورالعمل‌های پس از عمل دکتر احمدی را به دقت دنبال کنید، می‌توانید خطر عوارض لیفت شقیقه را به حداقل برسانید. لازم به ذکر است که دکتر احمدی علاوه‌بر لیفت پوست شقیقه، در دیگر زمینه‌های جراحی زیبایی صورت نیز فعالیت کرده و می‌توانید پس از مشاوره و تصمیم‌گیری نهایی، هرگونه تغییر را در چهره خود ایجاد کنید.

دو تا از سوالات رایج در مورد لیفت شقیقه این است که جراحی لیفت شقیقه چقدر زمان می‌برد و آیا لیفت شقیقه درد دارد؟ جراحی لیفت شقیقه چه به صورت اندوسکوپیک و چه به صورت باز حدود یک و نیم تا دو ساعت طول می‌کشد. تا دو هفته کبودی و درد اولیه خواهد داشت اما درد اذیت کننده نهایتا تا ۳ روز برطرف خواهد شد و بعد از آن با مصرف مسکن می‌توان اثر درد را به حداقل رساند. به‌طور کلی، دوره نقاهت لیفت شقیقه بیشتر از یک ماه طول نخواهد کشید.

بی حسی ناحیه پوست شقیقه در جوان‌ها زودتر و در افراد مسن دیرتر از بین می‌رود و بعد از بازگشت حس به پوست، مدتی سوزش و خارش را در آن ناحیه تجربه خواهید کرد.

جمع‌بندی

همانطور که گفته شد، لیفت شقیقه به روش جراحی برای همه افراد به خصوص کسانی که از افتادگی انتهای ابرو و گوشه‌های چشم خود رنج می‌برند، مناسب است. معایب لیفت شقیقه بسیار اندک هستند و مراقبت‌های بعد از عمل نیز کارهای پیچیده‌ای نیستند. در عوض، به جوانسازی چشم‌ها و داشتن چهره‌ای شاداب‌تر کمک شایانی می‌کند.

سوالات متداول در مورد لیفت صورت

لیفت شقیقه یک عمل جراحی زیبایی است که برای رفع افتادگی و چین و چروک شقیقه انجام می‌شود. این عمل باعث می‌شود که شقیقه‌ها بالاتر و کشیده‌تر به نظر برسند و چهره جوان‌تر و شاداب‌تر شود.

افرادی که دارای افتادگی و چین و چروک شقیقه هستند، کاندید مناسبی برای لیفت شقیقه هستند. این افراد معمولاً بالای 40 سال سن دارند و دچار افتادگی و چین و چروک در اطراف چشم، پیشانی و شقیقه‌ها هستند.

لیفت شقیقه معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در این عمل، جراح برش‌هایی در اطراف شقیقه‌ها ایجاد می‌کند و پوست اضافی را برداشته و بافت‌های زیرین را سفت می‌کند. سپس، برش‌ها با بخیه بسته می‌شوند.

دوران نقاهت لیفت شقیقه معمولاً ۱ تا ۲ هفته است. در این دوران، ممکن است تورم و کبودی در اطراف شقیقه‌ها وجود داشته باشد. این علائم معمولاً طی چند هفته برطرف می‌شوند.

مشاوره جراحی پلاستیک
جهت دریافت مشاوره اولیه رایگان از راه‌های زیر با ما ارتباط برقرار کنید:
پاسخگویی ۹ صبح تا ۷ شب در روزهای کاری.
آشنایی کامل با انواع جراحی پلاستیک در کانال یوتیوب دکتر احمدی:

زیبایی چهره و اندام خود را به فوق تخصص زیبایی بسپارید...

دکتر مهدی احمدی، مقطع فوق تخصص جراحی پلاستیک خود را در بیمارستان حضرت فاطمه (بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران) گذراند. پس از اتمام تحصیلات، سالهاست در زمینه‌های مختلف جراحی پلاستیک ناحیه صورت و بدن فعالیت دارد…

عضو انجمن بین‌المللی جراحان پلاستیک ISAPS

دکتر احمدی با عضویت در انجمن ISAPS همه ساله در کنفرانس‌های بین‌المللی جراحی پلاستیک شرکت میکند. در این رویدادها آخرین متدهای جراحی پلاستیک در دنیا معرفی شده و هم‌افزایی و انتقال تجربه بین جراحان پلاستیک مطرح دنیا صورت میگیرد.

آدرس پروفایل دکتر مهدی احمدی در وبسایت انجمن بین المللی جراحان پلاستیک:

انجمن بین المللی جراحان پلاستیک
نمونه کارهای دکتر مهدی احمدی جراح پلاستیک

نمونه‌کارهای موفق و درخشان

دکتر احمدی در سالهای اخیر با انجام جراحی‌های متعدد در کلینیک دکتر اکبری، نتایج درخشانی در انواع جراحی زیبایی ناحیه صورت دارند. با مراجعه به پیج اینستاگرام این کلینیک، میتوانید برخی از نمونه کارهای دکتر احمدی را مشاهده کنید.

انجام جراحی پلاستیک در کلینیک جراحی فوق تخصصی

کلیه عمل‌های جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر مهدی احمدی در کلینیک خصوصی فوق پیشرفته انجام میشود.

برخی از مزایای جراحی زیبایی در کلینیک جراحی فوق تخصصی:

 • کلینیک‌های فوق تخصصی جراحی، از کلیه امکانات لازم برای عمل زیبایی بهره‌مند هستند.
 • تردد در این مراکز نسبت به بیمارستان‌ها کمتر و آرامش بیشتری حاکم است.
 • بهره‌مندی از کادر مجرب که شرایط مناسب و لازم جهت بستری را فراهم می‌آورند.
اتاق عمل جراحی پیشرفته

نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره جراحی پلاستیک و دریافت اطلاعات بیشتر...

اگر در مورد جراحی پلاستیک و زیبایی سوالی دارید خوشحال میشویم پاسخ دهیم.

در باکس زیر سوالات خود را از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.