☎️ زمان پاسخگویی تلفنی: شنبه تا چهارشنبه - ۹ صبح تا ۷ عصر.

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه، درمانی برای افتادگی پلک‌ها و گوشه‌های چشم است. در این جراحی با برداشتن پوست اضافی نزدیک شقیقه چهره شاداب و جوانتر حاصل میشود.
لیفت شقیقه

افتادگی پوست اطراف شقیقه می‌تواند گوشه‌های چشم را به سمت پایین بکشد و حالت افتادگی و خستگی به چهره بدهد. برای مقابله با این وضعیت، لیفت شقیقه پیشنهاد می‌شود.

لیفت شقیقه چیست؟

لیفتینگ شقیقه، درمانی برای افتادگی پلک‌ها و افتادگی گوشه‌های چشم و چین و چروک گوشه چشم است. در این جراحی، انتهای ابرو بالا برده می‌شود، خطوط پنجه کلاغی محو می‌شوند و ناحیه اطراف شقیقه‌ها سفت می‌شوند. تمرکز این عمل بر روی برداشتن پوست اضافی نزدیک شقیقه و جوانسازی چشم‌ها است. برای این منظور، برش کوچکی (4 تا 6 سانتی متر) در امتداد خط مو ایجاد می‌شود. این برش توسط موها پنهان خواهد شد. انجام این عمل ممکن است با بیهوشی یا بی حسی موضعی همراه باشد.

بالا بردن گیجگاه یا لیفت شقیقه برای چه افرادی مناسب است؟

همه کسانی که در ناحیه شقیقه دچار علائم پیری شده باشند می‌توانند این عمل را انجام دهند. با این حال، افرادی که دچار مشکلات زیر هستند، بهترین گزینه برای انجام لیفت شقیقه هستند:

• کسانی که چشم‌های افتاده دارند.

• کسانی که گوشه‌های چشم‌هایشان دچار چین و چروک است.

• کسانی که مایل به جوانسازی پوست هستند.

• کسانی که می‌خواهند از شر پوست اضافی در نزدیکی شقیقه خلاص شوند.

در جراحی ترکیبی ناحیه صورت توسط دکتر مهدی احمدی، لیفت شقیقه میتواند همراه با سایر انواع جراحی‌ها از جمله کانتوپلاستی، بلفاروپلاستی و … انجام شود.

دوام لیفت شقیقه چقدر است؟

در لیفت شقیقه با تکنیک اندوسکوپیک که توسط دکتر مهدی احمدی انجام میشود، پس از آن که عضلات در جای خود قرار میگیرند و تثبیت می‌شوند، بعد از لیفت افتادگی پوست و عضلات به حالت ایده آل و جوانی بازمیگردد و تا ۱۰ سال شاهد افت نخواهید بود. اما اگر درخواست لیفت اغراق آمیز دارید باید در نظر داشته باشید که این گونه لیفت‌ها دوام کمتری خواهند داشت و زودتر (حدود ۶ سال بعد از لیفت) افت میکنند.

لیفت شقیقه با نخ

لیفت با نخ این روزها توسط مراکز جراحی پلاستیک زیادی تبلیغ می‌شود اما پیشنهاد میکنیم از این نوع لیفت استفاده نکنید. لیفت نخ هزینه نسبتا کمتری در مقایسه با لیفت اندوسکوپیک و لیفت اسکارلس دارد اما ماندگاری آن بسیار کم است.

لیفت اندوسکوپیک شقیقه ضمن داشتن ماندگاری بالاتری و حالت طبیعی‌تر، اسکار کمتری به جا می‌گذارد و امروزه در کشورهایی مثل آمریکا نیز مورد استفاده جراحان پلاستیک زبده قرار میگیرد.

آیا لیفت شقیقه تاثیر منفی بر بینایی دارد؟

در لیفت شقیقه بهجویان انتظار دارند گوشه چشم کشیده شود. با کشیدن شقیقه زاویه بین دو پلک یک مقدار تنگ‌تر خواهد شد اما اگر در محور درستی کشیده شود هیچ تاثیر منفی بر بینایی نخواهد داشت.

مزایای لیفت شقیقه چیست؟

بالا بردن شقیقه نوعی جراحی زیبایی به شمار می‌رود و مزایای زیادی دارد که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره شده است:

افتادگی پلک‌ها را بهبود می‌بخشد.

• تقارن را در ناحیه شقیقه و ابروها باز می‌گرداند.

• خطوط پنجه کلاغی را محو می‌کند و ظاهر چشم‌ها را جوان می‌سازد.

• ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر در قسمت بالایی صورت و ناحیه ابرو ایجاد کند.

• پوست اضافی نزدیک شقیقه را از بین می‌برد.

• استحکام پوست در ناحیه چشم را بهبود می‌بخشد.

• برش کوچکتر (نسبت به لیفت صورت) و عدم ایجاد زخم قابل توجه از دیگر مزایای این جراحی هستند.

علت تزریق بوتاکس بعد از لیفت شقیقه

لیفت شقیقه با بوتاکس توسط جراحان بسیاری معرفی و تبلیغ می‌شود.

بعد از این که جراحی لیفت شقیقه را انجام می‌دهیم، عضلات اوربیکولاریس یا عضلات دور چشم که چین‌های پنجه کلاغی گوشه چشم ایجاد میکنند، تمایل دارند لیفت را به سمت پایین بکشند.

در حالی که لیفت نهایتا به دو تا سه بخیه لنگری که عضلات را به جمجمه میچسبانند متصل شده است.

تزریق بوتاکس بعد از لیفت شقیقه کمک میکند تا عضلات ناحیه دور چشم به طور موقت فلج باقی بماند و در این حالت لیفت به سمت پایین کشیده نمیشود. در نتیجه فرصتی مهیا خواهد شد تا عضله در جای خود چسبندگی بیشتری ایجاد کند و این بخشی از پروسه درمان است.

بعد از فیکس شدن عضلات، دیگر تزریق بوتاکس لازم نیست.

مراقبت های بعد از عمل لیفت شقیقه

بعد از اینکه لیفتینگ شقیقه انجام شد، هیچ گونه مراقبت پرستاری نیاز نخواهد بود و افراد احتمالا می‌توانند در همان روز به خانه بروند.

با این حال، باید یک سری نکات رعایت شوند تا بهبودی سریع‌تر اتفاق بیفتد و نتیجه دلخواه ایجاد شود.

در ادامه تعدادی از نکاتی که باید رعایت شوند، ارائه شده است.

• لیفت شقیقه دردناک نیست بنابراین ممکن است فقط تعدادی مسکن سبک تجویز شود.

• برای انجام فعالیت‌های اجتماعی، بهتر است 5 تا 10 روز، صبر کرد تا کبودی‌ها از بین بروند.

• از انجام فعالیت‌های شدید مانند وزنه برداری باید به مدت حدود 6 هفته اجتناب شود زیرا ممکن است باعث ایجاد فشار در محل برش شود که همچنین می‌تواند منجر به خونریزی شود.

• ماساژ صورت، درمان‌های زیبایی، رنگ کردن مو و… تا 4 هفته توصیه نمی‌شود.

• آرایش را می‌توان بلافاصله بعد از درمان انجام داد، اما باید از تماس با ناحیه تحت درمان اجتناب شود.

• برای جلوگیری از ورم بیشتر، توصیه می‌شود، افراد در حالی که صورتشان به سمت بالا قرار دارد، بخوابند.

• از روز بعد پس از درمان، موها قابل شستشو هستند، اما بهتر است از تماس مستقیم با آب خودداری شود.

نتیجه لیفت شقیقه چه زمانی مشخص و ثتبیت میشود؟

بعد از اتمام جراحی لیفت شقیقه در اتاق عمل به دلیل حذف اثر جاذبه نتیجه لیفت اصلا مشخص نخواهد بود و نمیتوان به تصاویر بهجویان بلافاصله بعد از لیفت در اتاق عمل اعتماد کرد.

در لیفت ناحیه شقیقه تا دو هفته بعد از عمل شاهد over correction یا اصلاح بیش از حد هستیم.

همچنین تا سه ماه بعد از عمل حدود ۴۰ درصد نتیجه جراحی قابل مشاهده خواهد بود، به همین دلیل ما نتایج را ۶ ماه بعد یا بعضا یک سال بعد منتشر میکنیم که نتیجه جراحی لیفت به طور کامل جا افتاده باشد.

و به عنوان یک قائده کلی در نظر داشته باشید لیفتی که در روزها و ماه‌های اول خیلی طبیعی و خوب به نظر می‌رسد احتمال افت کردن آن در طولانی مدت بسیار بالاست.

هزینه لیفت شقیقه

هزینه این جراحی به عوامل گوناگونی بستگی دارد و برای هر بیمار متفاوت است. قبل از انجام عمل لیفت شقیقه، دکتر مهدی احمدی با شما یک جلسه مشاوره ترتیب خواهد داد. در این جلسه، درباره این موضوع یعنی هزینه عمل، صحبت خواهد شد.

به طور کلی هزینه لیفت شقیقه به موارد زیر بستگی دارد:

  • دستمزد جراح.
  • تکنیک جراحی.
  • هزینه کلینیک جراحی.
  • هزینه بیهوشی.
  • هزینه داروها و آزمایش‌های پزشکی.

عوارض لیفتینگ شقیقه در بلند مدت

چیزی به نام عمل کاملاً بدون ریسک وجود ندارد. با این حال، ماهیت کم تهاجمی عمل لیفت شقیقه به این معنی است که این عمل نسبتاً ایمن است.

کبودی اطراف ناحیه گیجگاهی همراه با تورم احتمالی در نزدیکی محل برش طبیعی است، اما در عرض چند روز برطرف می‌شود. درد در طول دوره نقاهت بسیار کم است اما جراح همچنان آنتی بیوتیک‌ها و مسکن‌های لازم را برای شما تجویز خواهد کرد.

بطور کلی عوارض آن بسیار نادر هستند. اگر عوارضی رخ دهد، ممکن است شامل مواردی مانند عفونت یا خونریزی پیش بینی نشده باشد.

اگر دستورالعمل‌های پس از عمل دکتر احمدی را به دقت دنبال کنید، می‌توانید خطر عوارض این نوع جراحی را به حداقل برسانید.

یک سوال رایج در مورد لیفت شقیقه این است که جراحی لیفت شقیقه چقدر زمان میبرد و آیا درد دارد؟جراحی لیفت شقیقه چه به صورت اندوسکوپیک و چه به صورت باز حدود یک و نیم تا دو ساعت طول می‌کشد. تا دو هفته کبودی و درد اولیه خواهد داشت اما درد اذیت کننده نهایتا تا ۳ روز برطرف خواهد شد و بعد از آن با مصرف مسکن میتوان اثر درد را به حداقل رساند.

بی حسی ناحیه پوست شقیقه در جوان‌ها زودتر و در افراد مسن دیرتر از بین میرود. و بعد از بازگشت حس به پوست، مدتی سوزش و خارش را در آن ناحیه تجربه خواهید کرد.

جمع‌بندی

همانطور که گفته شد، بالا بردن شقیقه نوعی جراحی زیبایی است که همه افراد به خصوص کسانی که از افتادگی انتهای ابرو و گوشه‌های چشم خود رنج می‌برند، می‌توانند آن را انجام دهند. این عمل عوارض چندانی ندارد. مراقبت‌های بعد از عمل نیز، کارهای پیچیده‌ای نیستند. در عوض، این عمل به جوانسازی چشم‌ها و داشتن چهره‌ای شاداب‌تر کمک می‌کند.

سوالات متداول در مورد لیفت صورت

لیفت شقیقه یک عمل جراحی زیبایی است که برای رفع افتادگی و چین و چروک شقیقه انجام می‌شود. این عمل باعث می‌شود که شقیقه‌ها بالاتر و کشیده‌تر به نظر برسند و چهره جوان‌تر و شاداب‌تر شود.

افرادی که دارای افتادگی و چین و چروک شقیقه هستند، کاندید مناسبی برای لیفت شقیقه هستند. این افراد معمولاً بالای 40 سال سن دارند و دچار افتادگی و چین و چروک در اطراف چشم، پیشانی و شقیقه‌ها هستند.

لیفت شقیقه معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در این عمل، جراح برش‌هایی در اطراف شقیقه‌ها ایجاد می‌کند و پوست اضافی را برداشته و بافت‌های زیرین را سفت می‌کند. سپس، برش‌ها با بخیه بسته می‌شوند.

دوران نقاهت لیفت شقیقه معمولاً ۱ تا ۲ هفته است. در این دوران، ممکن است تورم و کبودی در اطراف شقیقه‌ها وجود داشته باشد. این علائم معمولاً طی چند هفته برطرف می‌شوند.

مشاوره جراحی پلاستیک
جهت دریافت مشاوره اولیه رایگان از راه‌های زیر با ما ارتباط برقرار کنید:
پاسخگویی ۹ صبح تا ۷ شب در روزهای کاری.
آشنایی کامل با انواع جراحی پلاستیک در کانال یوتیوب دکتر احمدی:

زیبایی چهره و اندام خود را به فوق تخصص زیبایی بسپارید...

دکتر مهدی احمدی، مقطع فوق تخصص جراحی پلاستیک خود را در بیمارستان حضرت فاطمه (بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران) گذراند. پس از اتمام تحصیلات، سالهاست در زمینه‌های مختلف جراحی پلاستیک ناحیه صورت و بدن فعالیت دارد…

عضو انجمن بین‌المللی جراحان پلاستیک ISAPS

دکتر احمدی با عضویت در انجمن ISAPS همه ساله در کنفرانس‌های بین‌المللی جراحی پلاستیک شرکت میکند. در این رویدادها آخرین متدهای جراحی پلاستیک در دنیا معرفی شده و هم‌افزایی و انتقال تجربه بین جراحان پلاستیک مطرح دنیا صورت میگیرد.

آدرس پروفایل دکتر مهدی احمدی در وبسایت انجمن بین المللی جراحان پلاستیک:

انجمن بین المللی جراحان پلاستیک
نمونه کارهای دکتر مهدی احمدی جراح پلاستیک

نمونه‌کارهای موفق و درخشان

دکتر احمدی در سالهای اخیر با انجام جراحی‌های متعدد در کلینیک دکتر اکبری، نتایج درخشانی در انواع جراحی زیبایی ناحیه صورت دارند. با مراجعه به پیج اینستاگرام این کلینیک، میتوانید برخی از نمونه کارهای دکتر احمدی را مشاهده کنید.

انجام جراحی پلاستیک در کلینیک جراحی فوق تخصصی

کلیه عمل‌های جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر مهدی احمدی در کلینیک خصوصی فوق پیشرفته انجام میشود.

برخی از مزایای جراحی زیبایی در کلینیک جراحی فوق تخصصی:

  • کلینیک‌های فوق تخصصی جراحی، از کلیه امکانات لازم برای عمل زیبایی بهره‌مند هستند.
  • تردد در این مراکز نسبت به بیمارستان‌ها کمتر و آرامش بیشتری حاکم است.
  • بهره‌مندی از کادر مجرب که شرایط مناسب و لازم جهت بستری را فراهم می‌آورند.
اتاق عمل جراحی پیشرفته

نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره جراحی پلاستیک و دریافت اطلاعات بیشتر...

اگر در مورد جراحی پلاستیک و زیبایی سوالی دارید خوشحال میشویم پاسخ دهیم.

در باکس زیر سوالات خود را از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.