☎️ زمان پاسخگویی تلفنی: شنبه تا چهارشنبه - ۹ صبح تا ۷ عصر.
خانه » جراحی زیبایی صورت

جراحی زیبایی صورت

جراحی زیبایی صورت با اهداف مختلفی مثل جوانسازی صورت و از بین بردن آثار پیری مانند چین و چروک پوست و افزایش جذابیت چهره انجام می‌شود.
جراحی زیبایی صورت

جراحی زیبایی صورت که این روزها در کل دنیا مورد استقبال مردم قرار گرفته است، در ایران نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است. جراحی زیبایی صورت در بیشتر موارد جهت از بین بردن آثار پیری در ناحیه صورت مثل چین و چروک و افتادگی پوست و نیز جوانسازی چهره انجام می‌شود؛ اما توجه داشته باشید که این جراحی محدود به از بین بردن آثار پیری نمی‌شود. در بسیاری از موارد نیز افراد جوان‌تر برای افزایش جذابیت چهره خود اقدام به انجام عمل زیبایی صورت می‌کنند.

جراحی زیبایی صورت چیست؟

اولین سوالی که باید به آن پاسخ دهیم، این است که جراحی زیبایی صورت چیست؟ به هر جراحی که هدف آن رفع ایرادات و زیباتر کردن جلوه صورت باشد، جراحی زیبایی صورت گفته می‌شود. جراحی زیبایی برای صورت می‌تواند روی اعضای مختلفی از صورت انجام شود. امروزه تقریبا می‌توان هر نوع تغییر دلخواهی را در صورت ایجاد کرد؛ البته رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب، تا حد زیادی به تجربه پزشک بستگی دارد. باتوجه به این‌که صورت یکی از حساس‌ترین اعضای بدن می‌باشد، پیشنهاد می‌کنیم که حتی ساده‌ترین جراحی‌ها را نیز به پزشکی معتبر و باتجربه بسپارید.

جراحی زیبایی صورت چگونه است؟

یکی از سوالاتی که شاید برای شما نیز پیش آمده باشد، این است که جراحی زیبایی صورت چگونه است؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که هرکدام از روش‌های جراحی زیبایی صورت اصول مرتبط با خودشان را دارند؛ اما معمولا با حذف قسمتی از پوست، چربی اضافه و… همراه هستند. برای مثال، در جراحی‌های لیفت، همواره قسمتی از پوست حذف می‌شود تا پوست مجددا کشیده شده و ظاهر زیبای خود را بازیابد. یا این‌که در جراحی بینی، قسمت‌هایی از استخوان و غضروف حذف می‌شوند. لازم به ذکر است که باتوجه به تفاوت‌های زیبایی شناختی مردان و زنان، ممکن است که جراحی زیبایی صورت زنان تفاوت‌هایی جزئی با مردان داشته باشد.

جراحی زیبایی صورت

تفاوت جراحی پلاستیک و زیبایی

جراحی پلاستیک صورت و جراحی زیبایی صورت نقاط مشترک بسیار زیادی دارند و به‌همین‌خاطر، بسیاری از افراد به اشتباه این دو را یکی می‌دانند. همان‌طور که از اسم جراحی زیبایی صورت مشخص است، هدف اصلی آن زیبایی و رفع نواقص است؛ درصورتی که هدف اصلی از انجام جراحی پلاستیک، برطرف کردن مشکلاتی مانند سوختگی، ضربه خوردن صورت، نقص‌های ژنتیکی و… است. معمولا پزشکانی که در زمینه جراحی پلاستیک تحصیل می‌کنند، ترجیح می‌دهند تا دوره‌های مرتبط با جراحی زیبایی صورت را نیز بگذرانند تا بتوانند این جراحی‌ها را نیز انجام دهند. دکتر مهدی احمدی علاوه‌بر انجام جراحی زیبایی صورت، در انجام جراحی پلاستیک نیز تخصص بالایی داشته و متقاضیان می‌توانند با اطمینان خاطر، ایشان را برای درمان مشکلات خود انتخاب کنند. همان‌طور که می‌دانید، جراحی پلاستیک و زیبایی صورت بسیار پراهمیت هستند و انجام آن‌ها به تخصص بالایی نیاز دارد.

انواع جراحی زیبایی صورت

با پیشرفت روزافزون علم پزشکی، برای هر کدام از بخش‌های چهره انواع روش‌های جراحی پلاستیک معرفی شده است. در ایران نیز دکتر مهدی احمدی از آخرین متدهای روز در جراحی زیبایی ناحیه صورت استفاده می‌کنند. البته گستره فعالیت دکتر مهدی احمدی به جراحی صورت محدود نشده و ایشان در زمینه جراحی زیبایی بدن نیز سابقه‌ای طولانی دارند. در ادامه، به معرفی و بررسی جراحی های زیبایی روی صورت خواهیم پرداخت.

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه یکی از انواع جراحی زیبایی صورت است که هدف از انجام آن، برطرف کردن مشکلاتی مانند افتادی پلک‌ها و گوشه‌ چشم‌ها می‌باشد. در این عمل جراحی، پزشک پوست اضافی نزدیک شقیقه چشم را حذف کرده و چهره‌ای جوان و شاداب را به مراجعه‌کننده هدیه می‌کند. یکی از نکاتی که درمورد افتادگی پلک و گوشه چشم‌ها باید درنظر داشته باشید، این است که این مشکل ممکن است در هر سنی ایجاد شده و عمل لیفت شقیقه، می‌تواند این معضل را به‌صورت کامل و بدون آسیب به میدان دید، حل کند.

جراحی زیبایی صورت چیست

لیفت صورت

اگر قصد انجام دادن عمل جراحی زیبایی صورت را دارید و می‌خواهید به پوستی بدون چین‌وچروک دست پیدا کنید، عمل لیفت صورت بهترین گزینه است. در این عمل پزشک پوست‌های اضافی صورت و گردن را حذف کرده و این کار سبب می‌شود تا پوست صورت به میزان بسیار زیادی صاف و بدون چین‌وچروک شود. تمامی افرادی که می‌خواهند پوستی جوان داشته باشند، می‌توانند عمل لیفت صورت را انجام دهند؛ البته این موضوع را درنظر داشته باشید که دوره بهبود این عمل کمی طولانی است. جراحی صورت به اسم جراحی زیبایی کامل صورت نیز شناخته می‌شود.

لیفت گردن

معمولا هنگامی که افراد به سنین بالا می‌رسند، پوست زیر فک و گردنشان کشیدگی زیادی پیدا کرده و علاوه‌براین، میزان چربی نیز افزایش پیدا می‌کند. این امر تأثیر بالایی روی زیبایی داشته و به‌همین‌خاطر، بسیاری از افراد به انجام جراحی لیفت گردن روی می‌آورند. لیفت گردن یک نوع جراحی زیبایی صورت است که پزشک پوست‌ها و چربی‌های اضافی زیر فک و گردن را حذف می‌کند. این کار تأثیر زیادی در جوان به‌نظر رسیدن داشته و اغلب افرادی که این عمل را تجربه کرده‌اند، از نتیجه آن کاملا راضی بوده‌اند. عمل لیفت گردن فقط ۲ ساعت طول کشیده و در بعضی از موارد نیازی به بیهوش کردن بیمار نیز وجود ندارد.

لیفت گونه

همان‌طور که احتمالا شما نیز می‌دانید، جراحی‌های ناحیه‌ صورت تنوع زیادی دارند. نوعی دیگر از جراحی زیبایی صورت که طرفداران فراوانی پیدا کرده است، لیفت گونه می‌باشد. اغلب افراد جوان گونه‌هایی رو به بالا دارند اما هنگامی که سن افزایش پیدا می‌کند، پوست گونه نیز تحت تأثیر قرار گرفته و به سمت پایین متمایل می‌شود. در بعضی از موارد شدید، گونه‌های روی خط لبخند قرار گرفته تمامی چهره را تحت تأثیر قرار می‌دهند. اگر شما نیز با چنین مشکلی مواجه هستید، می‌توانید نسبت به انجام لیفت گونه اقدام کنید. در این روش، برش‌هایی نازک نزدیک گوش و خط رویش مو انجام می‌شوند و با حذف چربی و پوست اضافی، گونه‌ها مجددا حالتی رو به بالا پیدا می‌کنند.

لیفت پیشانی

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای افراد جوان نیز ایجاد شود، ایجاد چین‌وچروک و افتادگی پوست پیشانی است. هنگامی که پوست پیشانی افتاده می‌شود، روی ابروها نیز تأثیر گذاشته و می‌تواند حالت چشم‌ها را هم ناخوشایند کند. با انجام لیفت پیشانی، پوست اضافی توسط پزشک حذف شده و ابروها نیز کمی به سمت بالا متمایل می‌شوند. در این جراحی خطوط پیشانی نیز تا حد زیادی از بین می‌روند و پوست حالتی باز و جوان پیدا می‌کند.

عمل زیبایی صورت

رینوپلاستی یا جراحی بینی

یکی از محبوب‌ترین جراحی های زیبایی صورت، جراحی بینی است. یکی از نکاتی که درمورد جراحی بینی وجود دارد، این است که این عمل هم برای اهداف زیبایی و هم برای اهداف درمانی انجام می‌شود؛ در واقع، جراحی بینی فقط یک جراحی زیبایی صورت نیست. امروزه تقریبا تمام مشکلات مرتبط با بینی از جمله قوز، انحراف، افتادگی، پهنی بیش از حد و…، توسط جراحی بینی قابل حل هستند. پزشکان جراحی بینی را به دو دسته جراحی اولیه و ثانویه تقسیم‌بندی می‌کنند؛ جراحی اولیه، هنگامی است که مراجعه‌کننده تا‌به‌حال تحت عمل بینی قرار نگرفته و به‌همین‌خاطر، جراح نیز قدرت مانور بیشتری دارد. جراحی ثانویه که با نام جراحی ترمیمی نیز شناخته می‌شود، حالتی است که مراجعه‌کننده قبلا تحت عمل قرار گرفته و به‌هر‌دلیل، از نتیجه راضی نبوده است. در این موقعیت، مجددا می‌توان بسیاری از نواقص را رفع کرد اما طبیعتا جراح باید علم و تجربه بیشتری داشته باشد.

جراحی زیبایی کل صورت

اتوپلاستی یا جراحی اصلاح فرم گوش​

دنیای جراحی و زیبایی صورت امروز بسیار گسترده بوده و این امکان وجود دارد که تغییرات زیادی را در چهره اعمال کرد. برخی افراد از بدو تولد گوش‌های بزرگ دارند. برخی نیز گوش‌های متمایل به جلو دارند. این افراد در صورت عدم رضایت از فرم گوش‌های خود می توانند تحت عمل جراحی اتوپلاستی قرار گیرند. جالب است بدانید که جراحی اتوپلاستی برای کودکان و نوجوانان نیز انجام می‌شود تا ایشان هم بتوانند از داشتن چهره‌ای زیبا و بدون نقص لذت ببرند. معمولا افراد بزرگسال ۲ الی ۳ روز بعد از عمل می‌توانند به فعالیت‌های عادی روزمره خود برگردند اما در مورد کودکان و نوجوانان، بهتر است که تا یک هفته به مدرسه نرفته و در خانه به استراحت بپردازند. اغلب مشکلات ظاهری گوش مانند عدم تقارن، بزرگی بیش از حد، برآمدگی بیش از حد و… به‌وسیله جراحی زیبایی صورت اتوپلاستی قابل رفع هستند.

جراحی فک وی لاین

بسیاری از افرادی که فک بزرگ، پهن و مربع شکل دارند از ظاهر خود ناراضی هستند. این افراد می‌توانند به سراغ جراحی فک وی لاین بروند و به راحتی ظاهر خود را اصلاح کنند و یک فک زاویه دار زیبا برای خود بسازند. در این جراحی صورت زیبایی پزشک حالتی V شکل را در فک ایجاد کرده و فرم گرد و پهن صورت را از بین می‌برد. این جراحی یکی از عمل‌های سنگین صورت محسوب شده و دوره بهبود آن بین ۱۰ تا ۱۴ روز است. نکته‌ای که درمورد جراحی فک وی لاین باید درنظر داشته باشید، این است که متقاضیان این جراحی نباید مشکلاتی مانند خودایمنی و خونریزی داشته باشند. علاوه‌براین، سبک زندگی افراد نیز بسیار مهم است؛ برای مثال، اشخاصی که سیگار مصرف می‌کنند کاندیدای مناسبی برای این جراحی نیستند.

جراحی زیبایی کامل صورت

جراحی رفع غب غب

چربی موجود در ناحیه چانه بسیار سرسخت است و به راحتی از بین نمی‌رود. این چربی که باعث ایجاد یک چانه دوتایی یا غبغب می‌شود، تقریبا برای همه افراد ناخوشایند است. خوشبختانه این مشکل را می توان با جراحی رفع غب غب کاملا برطرف نمود. جراحی رفع غب غب که یکی از انواع جراحی زیبایی صورت به‌حساب می‌آید، ممکن است یک یا ترکیبی از جراحی‌های لیپوساکشن چانه، تاک چانه و لیفت گردن باشد. این‌که کدام‌یک از این جراحی‌ها به‌صورت تکی یا ترکیبی انجام شوند، به‌ نظر پزشک بستگی دارد. گاهی اوقات می‌توان با صرف هزینه‌ای پایین و انجام یکی از این جراحی‌ها، غب غب را به‌صورت کامل از بین برد؛ اما گاهی اوقات برای رفع این مشکل نیاز است تا چندین جراحی به‌صورت همزمان انجام شوند.

جراحی بوکال

جراحی بوکال یکی از انواع جراحی‌های زیبایی صورت است. این جراحی به ویژه برای افرادی که صورت چاق و گردی دارند و از آن ناراضی هستند مناسب است زیرا با حذف چربی‌های اضافی، کانتور صورت را بهبود می‌بخشد. چربی بوکال به چربی‌ای گفته می‌شود که زیر استخوان گونه قرار داشته و معمولا با انجام کارهایی مانند رعایت رژیم غذایی یا ورزش کاهش پیدا نمی‌کند. پزشک این چربی را کاهش داده و این امر سبب می‌شود تا استخوان گونه جلوه بیشتری پیدا کند. لازم به ذکر است که کاندیداهای این نوع جراحی، باید BMI طبیعی داشته باشند. بدین‌صورت که چربی کل بدنشان زیاد نبوده و فقط در بخش‌های از صورت چربی جمع شده باشد.

مزایا و معایب جراحی زیبایی صورت

هر مدل جدید جراحی زیبایی صورت که فراگیر می‌شود، مزایا و معایب به‌خصوص خودش را دارد. این مزایا و معایب تا حد زیادی به مهارت پزشک نیز بستگی دارند. دکتر مهدی احمدی به‌عنوان یکی از بهترین جراحان پلاستیک ایران، این توانایی را دارد که جراحی را با بروز کم‌ترین عارضه‌ها به پایان رسانده و نتیجه‌ای مطلوب را حاصل کند؛ با این حال، بهتر است تا قبل از تصمیم‌گیری نهایی، با تعدادی از مزایا و معایب احتمالی جراحی زیبایی صورت پلاستیک آشنا باشید.

جراحی زیبایی ناحیه صورت

مزایا جراحی زیبایی برای صورت

مهم‌ترین مزایا دررابطه با زیبایی صورت با جراحی عبارت‌اند از:

 • افزایش اعتماد به‌نفس
 • از بین رفتن علائم پیری
 • نتایج دائمی یا بلند مدت
 • مدت زمان بهبود مناسب
 • نتایج ملموس

البته باتوجه به این‌که زیبایی یکی از مهم‌ترین فاکتورها در زندگی هر فرد است، مزایای بسیار بیشتری را نیز می‌توان برای جراحی زیبایی صورت برشمرد.

معایب جراحی زیبایی صورت

تعدادی از معایب احتمالی جراحی زیبایی صورت عبارت‌اند از:

 • هزینه به‌نسبت بالا
 • دردناک بودن بعضی از روش‌های جراحی
 • احتمال اعتیاد بعضی از افراد به انجام جراحی زیبایی
 • احتمال مطلوب نبودن نتایج درصورت مجرب نبودن پزشک

این موضوع را درنظر داشته باشید که درصورت انجام شدن جراحی توسط افراد غیرمتخصص، معایب می‌توانند بسیار بیشتر باشند.

کدام جراحی برای من بهتر است؟

امروزه امکان انجام جراحی زیبایی کل صورت وجود دارد. باتوجه به این‌که این جراحی، جزو جراحی‌های درمانی محسوب نمی‌شود، پس نمی‌توان گفت که کدام جراحی برای کدام فرد بهتر است. هر شخص باتوجه به ظاهر خود، می‌تواند خواستار انجام تغییراتی باشد و این تغییرات را به‌وسیله جراحی زیبایی صورت ایجاد کند. البته پزشک متخصص به‌خاطر آشنا بودن با معیارهای اصولی زیبایی، می‌تواند مشاوره‌های خوبی را به مراجعه‌کننده ارائه کند. اگر شما نیز می‌خواهید بهترین جراحی یا بهترین روش جراحی برای عضو خاصی از صورت خود را پیدا کنید، پیشنهاد می‌کنیم که با دریافت نوبت مشاوره از دکتر مهدی احمدی، از راهنمایی‌های ایشان بهره‌مند شوید.

مشاوره جراحی پلاستیک
جهت دریافت مشاوره اولیه رایگان از راه‌های زیر با ما ارتباط برقرار کنید:
پاسخگویی ۹ صبح تا ۷ شب در روزهای کاری.
آشنایی کامل با انواع جراحی پلاستیک در کانال یوتیوب دکتر احمدی:

زیبایی چهره و اندام خود را به فوق تخصص زیبایی بسپارید...

دکتر مهدی احمدی، مقطع فوق تخصص جراحی پلاستیک خود را در بیمارستان حضرت فاطمه (بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران) گذراند. پس از اتمام تحصیلات، سالهاست در زمینه‌های مختلف جراحی پلاستیک ناحیه صورت و بدن فعالیت دارد…

عضو انجمن بین‌المللی جراحان پلاستیک ISAPS

دکتر احمدی با عضویت در انجمن ISAPS همه ساله در کنفرانس‌های بین‌المللی جراحی پلاستیک شرکت میکند. در این رویدادها آخرین متدهای جراحی پلاستیک در دنیا معرفی شده و هم‌افزایی و انتقال تجربه بین جراحان پلاستیک مطرح دنیا صورت میگیرد.

آدرس پروفایل دکتر مهدی احمدی در وبسایت انجمن بین المللی جراحان پلاستیک:

انجمن بین المللی جراحان پلاستیک
نمونه کارهای دکتر مهدی احمدی جراح پلاستیک

نمونه‌کارهای موفق و درخشان

دکتر احمدی در سالهای اخیر با انجام جراحی‌های متعدد در کلینیک دکتر اکبری، نتایج درخشانی در انواع جراحی زیبایی ناحیه صورت دارند. با مراجعه به پیج اینستاگرام این کلینیک، میتوانید برخی از نمونه کارهای دکتر احمدی را مشاهده کنید.

انجام جراحی پلاستیک در کلینیک جراحی فوق تخصصی

کلیه عمل‌های جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر مهدی احمدی در کلینیک خصوصی فوق پیشرفته انجام میشود.

برخی از مزایای جراحی زیبایی در کلینیک جراحی فوق تخصصی:

 • کلینیک‌های فوق تخصصی جراحی، از کلیه امکانات لازم برای عمل زیبایی بهره‌مند هستند.
 • تردد در این مراکز نسبت به بیمارستان‌ها کمتر و آرامش بیشتری حاکم است.
 • بهره‌مندی از کادر مجرب که شرایط مناسب و لازم جهت بستری را فراهم می‌آورند.
اتاق عمل جراحی پیشرفته

نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره جراحی پلاستیک و دریافت اطلاعات بیشتر...

اگر در مورد جراحی پلاستیک و زیبایی سوالی دارید خوشحال میشویم پاسخ دهیم.

در باکس زیر سوالات خود را از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.