☎️ زمان پاسخگویی تلفنی: شنبه تا چهارشنبه - ۹ صبح تا ۷ عصر.

لیفت گونه

لیفت گونه با هدف رفع آثار پیری در ناحیه گونه از جمله چین و چروک و افتادگی پوست انجام میشود و به جوانسازی چهره کمک میکند.
لیفت گونه

افزایش سن و آغاز فرآیند پیری ابتدا روی صورت اثر می‌گذارد و گونه‌ها جزو اولین قسمت‌های صورت هستند که تحت تاثیر این فرآیند تغییر ظاهر پیدا می‌کنند. افتادگی یا فرو رفتگی گونه‌ها، شایع‌ترین اتفاقی است که در اثر پیری و افزایش سن رخ می‌دهد. هر چند این روند طبیعی بدن است و جلوگیری از آن امکان‌پذیر نیست، اما با ترفندهایی می‌توان اثر آن را تا حد زیادی کاهش داد. برای مثال با لیفت گونه می‌توان به جوان‌سازی این بخش از بدن کمک کرد و چهره‌ای شاداب، زیبا و دلنشین برای خود ایجاد کرد؛ اما سوالی که در این میان وجود دارد، این است که لیفت گونه به چه صورت است؟ در ادامه، تمامی جزئیات مرتبط با این جراحی را پوشش داده و به همه سوال‌ها پاسخ خواهیم داد.

لیفت گونه چیست؟

احتمالا این سوال برای شما نیز پیش آمده است که لیفت گونه یعنی چی؟ عمل جراحی لیفت گونه یک نوع عمل زیبایی است که در آن گونه‌هایی که دچار افتادگی شده‌اند مجددا به سمت بالا کشیده شده تا چهره‌ای جوان‌تر را ایجاد کنند. عمل لیفت گونه با کانتورینگ چهره نیز همراه است‌. بدین‌صورت که چهره زاویه‌دارتر به‌چشم آمده و جذابیت بیشتری پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که جراحی زیبایی لیفت گونه هم برای بانوان و هم برای آقایان انجام می‌شود و تمامی افراد می‌توانند از مزایای لیفت گونه بهره‌مند شوند.

لیفت گونه چیست؟

مزایای انجام لیفت گونه

انجام لیفت روی گونه‌ها و جوان‌سازی پوست صورت با کمک این روش تنها یکی از مزایای لیفت کردن است. این درمان اگر به درستی انجام شده و بهترین شیوه برای اجرای آن انتخاب شود، مزایای زیادی خواهد داشت که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با لیفت به موقع و اصولی گونه‌ها، چین و چروک پوست رفع شده
 • لیفت کردن گونه‌ها باعث صاف شدن پوست می‌شود.
 • اگر چین و چروک زیادی نداشته باشید و لیفت انجام دهید، این امکان وجود دارد که تا ایجاد چین و چروک‌های پوستی برای شما تا مدت زیادی به تعویق بیفتد.
 • علائم پیری که به مرور زمان و با افزایش سن خود را نشان می‌دهند با انجام لیفت روی گونه‌ها به تعویق می‌افتند.
 • با افزایش جذابیت گونه‌ها، سایر قسمت‌های صورت مانند چشم و لبخند هم جذاب‌تر دیده می‌شوند.
 • نرمی و شادابی پوست صورت به خصوص در ناحیه گونه‌ها، باعث افزایش حس اعتماد به نفس نیز می‌شود.

معایب لیفت گونه

انجام لیفت برای جوانسازی گونه‌ها در کنار تمام مزایای گفته شده معایبی هم دارد. از مهم‌ترین عوارض لیفت گونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بعد از انجام لیفت در بسیاری از روش‌ها پوست قرمز و متورم می‌شود و این مشکل تا مدتی ادامه پیدا می‌کند.
 • ممکن است در ناحیه گونه‌ها دردی احساس شود که ناشی از تغییرات ایجاد شده روی این بخش از صورت است.
 • سردرد، سرگیجه و تهوع از رایج‌ترین عوارض و معایب لیفت گونه هستند که مشکلاتی موقتی بوده و به مرور زمان برطرف می‌شوند.
 • ممکن است تا چند روز ناحیه لیفت کبود باشد که به مرور زمان برطرف می‌شود.

دکتر احمدی به‌عنوان یکی از بهترین متخصصان لیفت صورت با جراحی، بعد از بررسی تمامی ویژگی‌های بیمار مناسب‌ترین جراحی برای رسیدن به نتایج دلخواه را به ایشان ارائه می‌دهند. نکته‌ای که باید درنظر داشته باشید، جراحی پیشنهاد شده توسط دکتر احمدی می‌تواند یک نوع جراحی ترکیبی باشد. بدین معنا که چندین جراحی سبک به‌صورت همزمان و در یک جلسه انجام می‌شوند.

چرا باید لیفت گونه انجام دهیم؟

گونه دو نوع چربی دارد که نوع اول با نام چربی داخلی یا مدیال و نوع دوم با نام چربی خارجی یا لترال شناخته می‌شود. در سنین جوانی این دو چربی در کنار هم و به سمت بالا هستند و ظاهر بهتری دارند. با افزایش سن قسمت مدیال پایین آمده و روی خط خنده قرار می‌گیرد و و قسمت لترال سرجای خود باقی می‌ماند. بین این دو یک ناودانی تشکیل می‌شود به نام ناودان اشکی. در لیفت گونه جراح پلاستیک این قسمت را بهبود می‌بخشد. بنابراین اگر گونه افتاده‌ای دارید، فاصله بین چشم و گونه شما زیاد است و گونه شما روی خط خنده افتاده است، جراحی لیفت گونه ها برای شما مناسب خواهد بود.

جراحی لیفت گونه + مزایا

افراد مناسب لیفت گونه

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد، این است که چه کسانی برای لیفتینگ گونه کاندیدا خوبی هستند؟ در ادامه، تعدادی از بهترین کاندیداها برای لیفت دائمی گونه را معرفی خواهیم کرد.

 • افرادی که سلامتی جسمانی خوبی دارند و درگیر مشکلات قلبی و عروقی نیستند.
 • حالت الاستیکی پوست باید حفظ شده باشد. افرادی که به‌دلیل کهولت سن حالت الاستیکی پوست خود را از دست داده‌اند شاید کاندیدا مناسبی برای انجام این جراحی نباشند.
 • کسانی که لیفت گونه انجام می‌دهند باید از ساختار استخوانی خوبی برخوردار باشند. بدین معنا که استخوان‌های صورت تا حد امکان متقارن باشند تا نتیجه جراحی نیز رضایت‌بخش باشد. البته با ترکیب جراحی‌های مختلف، می‌توان این مشکل را نیز حل کرد.

مواردی که ذکر شدند، می‌توانند برای سایر جراحی‌ها نیز صادق باشند. برای مثال اگر به‌دنبال از بین بردن چین و چروک گردن هستید، باید پوستی الاستیک داشته باشید و سلامتی جسمانی خود را نیز در طول سال‌ها حفظ کرده باشید. باتوجه به این‌که ماندگاری لیفت گونه و همچنین سایر جراحی‌های صورت طولانی‌مدت است، پیشنهاد می‌کنیم که اگر می‌خواهید صورتی شاداب و جوان داشته باشید، در اولین سال‌هایی که نشانه‌های پیری روی صورت نمایان می‌شوند برای جراحی اقدام کنید تا با مشکلاتی مانند از دست رفتن حالت الاستیکی پوست مواجه نشوید.

لیفت اندوسکوپیک گونه

حال که جزئیات دقیق لیفت گونه را شناختید، نوبت به این سوال می‌رسد که لیفت گونه چگونه انجام میشود؟ دکتر احمدی لیفت گونه را به‌روش آندوسکوپیک انجام می‌دهند. جراحی گونه به روش آندوسکوپیک یک روش مدرن برای رفع افتادگی گونه‌ ها است. در این روش با ایجاد برش‌های کوچکی داخل موها، اندوسکوپ و ابزارهای جراحی وارد لایه‌های داخلی پوست می‌شوند. اندوسکوپ یک لوله نازک و بلند است که یک دوربین در انتهای آن قرار دارد که به جراح اجازه می‌دهد تا ناحیه تحت عمل را به صورت واضح با جزئیات ببیند. دوره نقاهت لیفت اندوسکوپیک گونه، کوتاه‌تر از سایر انواع لیفت است و عوارض جانبی آن بسیار کم است.

مزایای لیفت اندوسکوپیک

لیفت اندوسکوپیک برای افرادی که افتادگی متوسط تا شدید در ناحیه گونه دارند مناسب است. همچنین با لیفت اندوسکوپیک گونه می‌توان چین و چروک‌های عمیق در اطراف گونه‌ها را نیز از بین برد. نتایج لیفت اندوسکوپیک معمولا دائمی هستند اما با افزایش سن ممکن است همراه پوست و سایر قسمت‌های بدن پیری در ناحیه لیفت شده نیز مشاهده شود.

جراحی گونه به روش آندوسکوپیک

لیفت اندوسکوپیک بهتر است یا لیفت با نخ؟

لیفت گونه با روش اندوسکوپی ماندگاری به مراتب بالاتری از لیفت با نخ دارد. در لیفت اندوسکوپیک برش‌هایی که در صورت ایجاد می‌شوند بسیار کوچک‌تر است و دیده نمی‌شوند. دوره نقاهت لیفت اندوسکوپیک از لیفت نخ کوتاه‌تر است. همچنین احتمال بروز عوارض جانبی در لیفت اندوسکوپیک به مراتب کمتر از لیفت نخ است. با این که هزینه انجام لیفت اندوسکوپیک بالاتر از لیفت با نخ است اما نتایج به مراتب بهتر و ماندگارتری به همراه خواهد داشت.

مراقبت‌های قبل و بعد از لیفت گونه

بسته به روشی که برای لیفت در گونه‌های خود انتخاب می‌کنید، انجام اقداماتی قبل از انجام لیفت و پس از آن توصیه می‌شود که نتیجه‌گیری از این روش را بهتر و سریع‌تر می‌کند. از جمله این اقدامات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نکات مهم قبل از انجام لیفت گونه:

  • عدم مصرف سیگار، قلیان و هرگونه دخانیات حداقل تا ۲ هفته پیش از لیفت.
  • قطع مصرف داروهای رقیق کننده ۲ هفته قبل از لیفت.
  • اطلاع موارد پزشکی خاص به پزشک و ذکر در پرونده.
 • مراقبتهای بعد از لیفت گونه:

  • مصرف منظم آنتی بیوتیک‌ها و داروهای تجویزی بعد از لیفت گونه.
  • استفاده از کمپرس سرد به طور منقطع برای رفع التهاب.
  • رعایت بهداشت ناحیه لیفت.
  • عدم ماساژ و فشار آوردن به گونه‌ها مثل خوابیدن به پهلو روی گونه.
  • استفاده از بالشت شیب‌دار برای صاف نگه داشتن سر و گردش خون مناسب.

با این‌که لیفت گونه جراحی سبکی محسوب می‌شود، اما با این‌حال عدم رعایت این اصول می‌تواند خطرات زیادی را در پی داشته باشد. دکتر احمدی در یک جلسه مشاوره قبل از انجام عمل، تمامی موارد را ذکر خواهند کرد. همچنین بیمار نیز باید تمامی شرایط خاص پزشکی و سبک‌زندگی خود را نیز به‌صورت کامل برای پزشک شرح دهد تا عمل جراحی به بهترین شیوه ممکن به انجام برسد.

مراقبت‌های قبل و بعد از لیفت گونه

هزینه انجام لیفت

هزینه لیفت گونه با جراحی به موارد زیادی بستگی دارد. در هر روش هزینه‌ها با توجه به فاکتورهای مختلف، متفاوت است. مهم‌ترین موارد عبارت‌اند از:

 • روش انتخابی برای انجام لیفت
 • میزان تخصص و تبحر پزشک
 • محل انجام لیفت (کلینیک خصوصی یا بیمارستان)
 • وضعیت بیمار قبل از لیفت
 • نوع بیمه و میزان پوشش آن در مرکز درمانی مورد نظر

باتوجه به اینکه دکتر احمدی برای هر بیمار نوع خاصی از جراحی را درنظر می‌گیرند، قیمت لیفت گونه می‌تواند متفاوت باشد. شما نیز می‌توانید با دریافت نوبت مشاوره، از جزئیات تمامی عمل‌ها از جمله هزینه لیفت شقیقه با جراحی یا هزینه لیفت گونه آگاه شوید.

جوانسازی صوت با لیفت گونه

جوان‌سازی صورت با استفاده از روش‌های درمانی و کلینیکی امروزه بسیار مرسوم شده است و بیشتر افراد برای داشتن چهره‌ای زیبا از انواع روش‌های تهاجمی یا غیرتهاجمی استفاده می‌کنند. انتخاب بهترین روش برای جوان‌سازی و رسیدگی به چهره و کسب زیبایی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که وضعیت بیمار قبل از انجام روش یکی از آن‌ها است. البته در انتخاب بهترین روش، مراجعه به بهترین و با تجربه‌ترین پزشک هم از اهمیت زیادی برخوردار است. حال که متوجه شدید لیفت گونه چگونه است، قطعا تصمیم گیری بهتری را نیز انجام خواهید داد. دکتر مهدی احمدی، عضو انجمن بین المللی جراحان پلاستیک در ایران با تجربه بالای کاری خود، روشی را برای بیماران انتخاب می‌کنند که با وضعیت آن‌ها سازگاری داشته و نتایج طولانی مدت‌تری را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد.

سوالات متداول در مورد لیفت گونه

عمل جراحی لیفت گونه یک نوع عمل زیبایی است که در آن گونه‌هایی که دچار افتادگی شده‌اند مجددا به سمت بالا کشیده شده تا چهره‌ای جوان‌تر را ایجاد کنند.

لیفت گونه برای افرادی که دارای شرایط زیر هستند مناسب است:

 • افرادی که از افتادگی گونه های خود ناراضی هستند.
 • افرادی که دارای پوست شل و افتاده در ناحیه گونه ها هستند.
 • افرادی که دارای چین و چروک در ناحیه گونه ها هستند.

عوارض لیفت گونه معمولاً خفیف و موقتی هستند. شایع ترین عوارض این جراحی عبارتند از:

 • درد
 • تورم
 • کبودی
 • عفونت
 • خونریزی
 • ایجاد اسکار
مشاوره جراحی پلاستیک
جهت دریافت مشاوره اولیه رایگان از راه‌های زیر با ما ارتباط برقرار کنید:
پاسخگویی ۹ صبح تا ۷ شب در روزهای کاری.
آشنایی کامل با انواع جراحی پلاستیک در کانال یوتیوب دکتر احمدی:

زیبایی چهره و اندام خود را به فوق تخصص زیبایی بسپارید...

دکتر مهدی احمدی، مقطع فوق تخصص جراحی پلاستیک خود را در بیمارستان حضرت فاطمه (بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران) گذراند. پس از اتمام تحصیلات، سالهاست در زمینه‌های مختلف جراحی پلاستیک ناحیه صورت و بدن فعالیت دارد…

عضو انجمن بین‌المللی جراحان پلاستیک ISAPS

دکتر احمدی با عضویت در انجمن ISAPS همه ساله در کنفرانس‌های بین‌المللی جراحی پلاستیک شرکت میکند. در این رویدادها آخرین متدهای جراحی پلاستیک در دنیا معرفی شده و هم‌افزایی و انتقال تجربه بین جراحان پلاستیک مطرح دنیا صورت میگیرد.

آدرس پروفایل دکتر مهدی احمدی در وبسایت انجمن بین المللی جراحان پلاستیک:

انجمن بین المللی جراحان پلاستیک
نمونه کارهای دکتر مهدی احمدی جراح پلاستیک

نمونه‌کارهای موفق و درخشان

دکتر احمدی در سالهای اخیر با انجام جراحی‌های متعدد در کلینیک دکتر اکبری، نتایج درخشانی در انواع جراحی زیبایی ناحیه صورت دارند. با مراجعه به پیج اینستاگرام این کلینیک، میتوانید برخی از نمونه کارهای دکتر احمدی را مشاهده کنید.

انجام جراحی پلاستیک در کلینیک جراحی فوق تخصصی

کلیه عمل‌های جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر مهدی احمدی در کلینیک خصوصی فوق پیشرفته انجام میشود.

برخی از مزایای جراحی زیبایی در کلینیک جراحی فوق تخصصی:

 • کلینیک‌های فوق تخصصی جراحی، از کلیه امکانات لازم برای عمل زیبایی بهره‌مند هستند.
 • تردد در این مراکز نسبت به بیمارستان‌ها کمتر و آرامش بیشتری حاکم است.
 • بهره‌مندی از کادر مجرب که شرایط مناسب و لازم جهت بستری را فراهم می‌آورند.
اتاق عمل جراحی پیشرفته

نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره جراحی پلاستیک و دریافت اطلاعات بیشتر...

اگر در مورد جراحی پلاستیک و زیبایی سوالی دارید خوشحال میشویم پاسخ دهیم.

در باکس زیر سوالات خود را از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.