☎️ زمان پاسخگویی تلفنی: شنبه تا چهارشنبه - ۹ صبح تا ۷ عصر.
خانه » جراحی زیبایی صورت » لیفت پیشانی

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی، به از بین بردن آثار پیری در یک سوم بالایی صورت می‌پردازد و بافت اضافی پیشانی که باعث ایجاد چین و چروک می‌شود را از بین می‌برد.
لیفت پیشانی

حتی با مراقبت‌های مناسب از پوست و محافظت خوب در برابر آفتاب، خطوط و چین و چروک‌ها می‌توانند در سراسر صورت شما ایجاد شوند و پیشانی یکی از مستعدترین نواحی است. با این حال، لیفت پیشانی یک تکنیک برای جوانسازی صورت است که خطوط و چین و چروک روی پیشانی را کاهش می‌دهد. در ادامه نکاتی کلیدی پیرامون لیفت پیشانی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

لیفت پیشانی چیست؟

همانطور که گفته شد، جراحی لیفتینگ پیشانی به از بین بردن آثار پیری در یک سوم بالایی صورت یعنی پیشانی و ابرو می‌پردازد. این جراحی بافت اضافی پیشانی که باعث ایجاد چین و چروک می‌شود را از بین می‌برد. در این جراحی ابروها نیز بالا برده می‌شوند و خطوط اخم نیز کاهش پیدا می‌کنند. در نهایت، عمل جراحی لیفت پیشانی چهره‌ای صاف و جوان‌تر را برای شما به ارمغان می‌آورد. این جراحی با استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود.

لیفت پیشانی

انواع روش‌های لیفت ابرو

لیفت پیشانی یا لیفت ابرو به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. انتخاب روش مناسب برای هر فرد به سن، خط مو، نوع پوست، درجه شلی و ترجیحات او بستگی دارد. در ادامه با دو نوع متداول آن آشنا خواهید شد.

لیفت پیشانی به روش اندوسکوپیک

لیفت پیشانی با جراحی آندوسکوپیک به کمک یک دوربین به نام آندوسکوپ انجام می‌شود. این تکنیک چند برش کوچک در امتداد خط مو ایجاد می‌کند که از طریق آن دوربین و ابزار وارد می‌شوند و تمام دستکاری عضلات و بافت‌ها انجام می‌شود. در اکثر موارد این روش برای لیفت ابرو یا پیشانی توصیه می‌شود.

لیفت سنتی

در تکنیک‌های سنتی لیفت ابرو، از برشی استفاده می‌کنند که در امتداد پیشانی پشت خط مو از یک گوش تا گوش دیگر ایجاد می‌شود.

لیفت ابرو در ترکیب با سایر جراحی های زیبایی

جراحی لیفت ابرو را می‌توان به تنهایی یا در ترکیب با جراحی‌های زیبایی دیگر برای بازگرداندن تعادل صورت انجام داد. به عنوان مثال این جراحی می‌تواند با جراحی پلک (بلفاروپلاستی) ترکیب شود تا نتایج قابل توجهی حاصل شوند. سایر جراحی‌هایی که می‌توانند با لیفت پیشانی ترکیب شوند عبارتند از: بازسازی پوست با لیزر، پیوند چربی، لیفت صورت و لیفت گردن.

یکی از نکاتی که در مورد تمامی جراحی‌های صورت اهمیت بالایی دارد، انجام جراحی توسط متخصصی باتجربه است. اگر شما نیز می‌خواهید نتیجه خوبی را از لیفت پیشانی به‌دست بیاورید، پیشنهاد می‌کنیم که به دکتر احمدی فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه کنید. دکتر احمدی با بهره‌گیری از بهترین متدهای جراحی روز دنیا، این توانایی را دارد که تمامی تغییرات مورد نیاز را روی صورت اعمال کرده و چهره‌ای بی‌نظیر را برای‌تان به ارمغان بیاورد.

لیفت پیشانی قبل و بعد

لیفت پیشانی با اندوتاین

یکی از سوالات متعدد مراجعین در مورد لیفت پیشانی این است که اندوتاین چیست و آیا اندوتاین تاثیری بر نتیجه لیفت پیشانی دارد یا خیر؟ اندوتاین صرفا یک ابزار برای جراح است و کار جراح را راحت می‌کند. بدون اندوتاین نیز می‌توان به نتیجه مطلوب لیفت پیشانی رسید و دکتر احمدی به دلایل متعدد از اندوتاین استفاده نمی‌کنند. در روش اندوتاین، میخ‌های پی دی اچ دی سوراخ بزرگی روی جمجمه ایجاد می‌کند که مطلوب نیستند. چون چهره از وسط کشیده می‌شود و بعد از لیفت، چهره متعجب خواهد شد.

دکتر احمدی لیفت پیشانی را به سمت کناره‌ها انجام می‌دهند که در نتیجه آن هم چشم‌ها زیباتر و کشیده‌تر می‌شوند و هم چهره دیگر متعجب نخواهد بود و به اصطلاح شیب دم ابرو به‌وجود می‌آید. ضمنا واردات اندوتاین بسیار محدود و در نتیجه این تکنیک بسیار گران است.

بنابراین اندوتاین صرفا یک ابزار برای راحتی جراح است و تاثیری در نتیجه لیفت نخواهد داشت. تکنیک دکتر احمدی پیچیده‌تر و کمی زمانبرتر است اما ماندگاری خوبی دارد و هزینه اضافی به زیباجو تحمیل نمی‌شود. ماندگاری جراحی لیفت پیشانی که توسط دکتر احمدی به انجام می‌رسد، حداقل ۵ تا ۱۰ سال بوده و به‌هیچ‌عنوان نیازی به نگرانی در این مورد نیست.

چه زمانی لیفت پیشانی توصیه می‌شود؟

در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که محدودیت خاصی نه برای لیفت پیشانی مردان و نه برای لیفت پیشانی زنان وجود ندارد. افرادی که دچار افتادگی ابرو هستند یا پیشانی پر چین و چروکی دارند، می‌توانند نسبت به انجام این جراحی اقدام کنند.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای لیفت پیشانی هستند؟

افرادی که ابروهای پایین افتاده و پوست اضافی در ناحیه پلک بالایی دارند و همچنین کسانی که می‌خواهند علائم پیری در ناحیه پیشانی را کاهش دهند، ممکن است کاندیدهای خوبی برای لیفت ابرو یا پیشانی باشند. این افراد باید واجد شرایط زیر باشند:

 • به طور کلی سالم باشند.
 • سیگار نکشند و از تنباکو استفاده نکنند.
 • دید مثبت داشته باشند.
 • در مورد آنچه که با جراحی می‌توان انجام داد، انتظارات منطقی داشته باشند.
 • خطرات و محدودیت‌های جراحی را درک کرده و پذیرفته باشند.

 

چه کسانی لیفت پیشانی انجام میدهند؟

عوارض لیفت پیشانی چیست؟

پس از لیفت پیشانی با عمل جراحی کمی کبودی و تورم در اطراف پیشانی و چشم‌ها تجربه خواهید کرد. تورم و کبودی معمولا پس از ۱۰-۱۴ روز کاهش می‌یابند. در موارد نادر، این عوارض ممکن است ۴ تا ۶ هفته نیز ادامه داشته باشند.

ضمنا هنگامی که بیهوشی از بین می‌رود، معمولا کمی ناراحتی را تجربه می‌کنید. این درد را می‌توان با مصرف داروهای مسکن تجویز شده یا بدون نسخه و با استفاده از کمپرس سرد کاهش داد.

آماده شدن برای جراحی لیفت پیشانی

آمده شدن برای جراحی لیفت پیشانی بدین صورت است که از چند هفته زودتر به هیچ عنوان نباید دخانیات مصرف شده یا این که الکل نوشیده شود. همچنین مصرف بعضی از داروها ازجمله آسپرین و داروی‌های رقیق کننده خون ممنوع می‌باشد. دکتر احمدی برای هر جراحی زیبایی صورت، طی یک جلسه مشاوره تمامی نکات را به متقاضی منتقل کرده تا ایشان به بهترین شکل ممکن برای جراحی آماده شوند. متقاضی مستلزم است تا هرگونه بیماری یا سبک زندگی به‌خصوص را در جلسه مشاوره قبل از جراحی لیفت پیشانی برای جراح بازگو کند.

مراقبت‌های بعد از لیفت پیشانی

جراحی لیفت ابرو یا پیشانی یک عمل سرپایی است و شما می‌توانید در مدت کوتاهی پس از عمل به خانه بازگردید. شما باید کسی را داشته باشید که شما را به خانه برساند و یک تا دو روز با شما بماند. بخیه‌ها معمولاً در خط مو پنهان می‌شوند و پس از یک هفته برداشته می‌شوند. برای دستیابی به نتایج بهتر لازم است موارد زیر را نیز رعایت کنید:

 • بعد از عمل لیفت چروک پیشانی برای به حداقل رساندن تورم و بهبود گردش خون باید حداقل یک هفته سر خود را بالا نگه دارید.
 • شما می‌توانید بیشتر فعالیت‌های عادی را پس از چند روز از سر بگیرید، به جز ورزش‌های شدید که ممکن است در حدود ۳ هفته بعد از عمل، از سر گرفته شوند.
 • اکثر افراد می‌توانند در عرض ۱-۲ هفته پس از جراحی به سر کار بازگردند.

مراقبت‌های بعد از لیفت پیشانی

مزایای لیفت پیشانی چیست؟

انجام جراحی لیفت ابرو می‌تواند نتایج بسیار خوبی به همراه داشته باشد. برخی از مزیت‌های انجام این عمل عبارتند از:

 • بالا رفتن ابروهای افتاده و قرار گرفتن آن‌ها در یک موقعیت مطلوب.
 • محو شدن خطوط اخم و سایر چین و چروک‌های افقی پیشانی.
 • از بین رفتن حالت خسته یا عصبی در صورت.
 • صاف و جوان شدن پوست پیشانی به مدت طولانی.
 • کوتاه شدن پیشانی با جلو بردن خط مو.
 • افزایش اعتماد به نفس.

هزینه عمل لیفت پیشانی

این یک سوال فردی است. برای تعیین هزینه جراحی، شما نیاز به مشاوره حضوری با دکتر احمدی دارید. در طول مشاوره، جراح، تکنیک‌ها یا ترکیبی از روش‌هایی را که نتایج بهینه را ارائه می‌دهند، توصیه می‌کند.

برخی موارد برای دستیابی به نتایج مطلوب، نیاز به کار و یا زمان بیشتری دارند. در نتیجه، برآورد هزینه بر این اساس متفاوت است. تخمین هزینه لیفت ابرو شما شامل موارد زیر خواهد بود:

 • دستمزد جراح
 • هزینه کلینیک جراحی
 • هزینه آزمایش‌های پزشکی و داروها
 • هزینه بیهوشی

دکتر احمدی به‌عنوان یکی از بهترین جراحان پلاستیک کشور، نه‌تنها لیفت پیشانی، بلکه لیفت شقیقه با جراحی یا سایر عمل‌های زیبایی را نیز به بهترین شکل ممکن انجام داده و مفتخر است که متقاضیان را به چهره دلخواهشان نزدیک سازد.

هزینه عمل لیفت پیشانی

جمع بندی

لیفت پیشانی یک نوع جراحی زیبایی است که افراد بسیاری آن را انجام می‌دهند تا چهره جوان‌تر و شاداب‌تری بدست آورند. برای بسیاری از افراد طبیعی بودن نتایج بسیار مهم است. برای دستیابی به این هدف، باید به یک جراح با تجربه و متخصص مراجعه کرد. دکتر مهدی احمدی نه تنها عمل لیفت پیشانی را بسیار طبیعی انجام می‌دهد بلکه عوارض ناشی از آن را نیز به حداقل می‌رساند.

سوالات متداول در مورد لیفت پیشانی

لیفت پیشانی یک روش جراحی زیبایی است که برای رفع افتادگی و چین و چروک پیشانی انجام می شود. این روش می تواند ظاهری جوان تر و شاداب تر به چهره ببخشد.

لیفت پیشانی برای افرادی مناسب است که دچار افتادگی و چین و چروک پیشانی هستند. این افتادگی می تواند به دلایل مختلفی مانند افزایش سن، ژنتیک، یا عوامل محیطی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد شود.

دو نوع اصلی لیفت پیشانی وجود دارد:

لیفت پیشانی سنتی:

در این روش، برشی در خط رویش مو ایجاد می شود و پوست پیشانی از استخوان جدا می شود. سپس، پوست کشیده می شود و در جای خود بخیه می شود.

لیفت پیشانی آندوسکوپیک:

در این روش، برش های کوچکی در بالای پیشانی ایجاد می شود و از طریق آنها، ابزارهای جراحی وارد می شوند. سپس، با استفاده از این ابزارها، پوست پیشانی بالا کشیده می شود و در جای خود بخیه می شود.

عوارض لیفت پیشانی معمولاً خفیف هستند و شامل موارد زیر می شوند:

 • کبودی و تورم
 • درد خونریزی
 • عفونت

در موارد نادر، ممکن است عوارض جدی تر نیز رخ دهد، مانند:

 • آسیب به اعصاب
 • از دست دادن مو
 • بدشکلی
مشاوره جراحی پلاستیک
جهت دریافت مشاوره اولیه رایگان از راه‌های زیر با ما ارتباط برقرار کنید:
پاسخگویی ۹ صبح تا ۷ شب در روزهای کاری.
آشنایی کامل با انواع جراحی پلاستیک در کانال یوتیوب دکتر احمدی:

زیبایی چهره و اندام خود را به فوق تخصص زیبایی بسپارید...

دکتر مهدی احمدی، مقطع فوق تخصص جراحی پلاستیک خود را در بیمارستان حضرت فاطمه (بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران) گذراند. پس از اتمام تحصیلات، سالهاست در زمینه‌های مختلف جراحی پلاستیک ناحیه صورت و بدن فعالیت دارد…

عضو انجمن بین‌المللی جراحان پلاستیک ISAPS

دکتر احمدی با عضویت در انجمن ISAPS همه ساله در کنفرانس‌های بین‌المللی جراحی پلاستیک شرکت میکند. در این رویدادها آخرین متدهای جراحی پلاستیک در دنیا معرفی شده و هم‌افزایی و انتقال تجربه بین جراحان پلاستیک مطرح دنیا صورت میگیرد.

آدرس پروفایل دکتر مهدی احمدی در وبسایت انجمن بین المللی جراحان پلاستیک:

انجمن بین المللی جراحان پلاستیک
نمونه کارهای دکتر مهدی احمدی جراح پلاستیک

نمونه‌کارهای موفق و درخشان

دکتر احمدی در سالهای اخیر با انجام جراحی‌های متعدد در کلینیک دکتر اکبری، نتایج درخشانی در انواع جراحی زیبایی ناحیه صورت دارند. با مراجعه به پیج اینستاگرام این کلینیک، میتوانید برخی از نمونه کارهای دکتر احمدی را مشاهده کنید.

انجام جراحی پلاستیک در کلینیک جراحی فوق تخصصی

کلیه عمل‌های جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر مهدی احمدی در کلینیک خصوصی فوق پیشرفته انجام میشود.

برخی از مزایای جراحی زیبایی در کلینیک جراحی فوق تخصصی:

 • کلینیک‌های فوق تخصصی جراحی، از کلیه امکانات لازم برای عمل زیبایی بهره‌مند هستند.
 • تردد در این مراکز نسبت به بیمارستان‌ها کمتر و آرامش بیشتری حاکم است.
 • بهره‌مندی از کادر مجرب که شرایط مناسب و لازم جهت بستری را فراهم می‌آورند.
اتاق عمل جراحی پیشرفته

نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره جراحی پلاستیک و دریافت اطلاعات بیشتر...

اگر در مورد جراحی پلاستیک و زیبایی سوالی دارید خوشحال میشویم پاسخ دهیم.

در باکس زیر سوالات خود را از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.