☎️ زمان پاسخگویی تلفنی: شنبه تا چهارشنبه - ۹ صبح تا ۷ عصر.
خانه » جراحی زیبایی صورت » لیفت گردن و از بین بردن شلی پوست گردن

لیفت گردن و از بین بردن شلی پوست گردن

لیفت گردن یا ریتیدکتومی تحتانی، یک روش جراحی است که علائم قابل مشاهده پیری را در ناحیه خط فک و گردن بهبود می‌بخشد.
لیفت گردن و رفع شلی پوست

علائم پیری در امتداد گردن و خط فک می‌توانند باعث شوند که فرد پیر، خسته و فرسوده به نظر برسد. اغلب، این علائم شدید پیری نیاز به جراحی دارند. جراحی لیفت گردن یک روش برای جوانسازی است که می‌تواند علائم پیری ناشی از افزایش سن و وراثت را تا حد زیادی کاهش دهد. اگر شما نیز می‌خواهید با عمل جراحی لیفت گردن به چهره‌ای جوان دست‌ پیدا کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

لیفت گردن چیست؟

لیفتینگ گردن یا ریتیدکتومی تحتانی، یک روش جراحی است که علائم قابل مشاهده پیری را در ناحیه خط فک و گردن بهبود می‌بخشد. این جراحی می‌تواند با برداشتن پوست آویزان و چربی اضافی از گردن، به بیمار کمک کند تا تقریباً ۱۰ سال جوانتر به نظر برسد.

این جراحی حدود دو ساعت طول می‌کشد و با بیهوشی یا بی حسی موضعی به تنهایی یا همراه با آرامبخش انجام می‌شود. پس از بهبودی، جای زخم‌ها در امتداد خط مو و در خطوط گوش پنهان می‌شوند و نتایج کاملا طبیعی به نظر خواهند رسید.

لیفت گردن چیست؟

انواع روش های لیفتینگ گردن

احتمالا این سوال برای شما نیز پیش آمده که جراحی لیفت گردن چگونه انجام میشود؟ در پاسخ، باید بگویم که جراحی لیفتینگ گردن روش‌های متنوعی دارد و تکنیک مناسب را جراح با توجه به شرایط فرد، تعیین می‌نماید. در ادامه با رایج‌ترین تکینک‌های جراحی زیبایی گردن آشنا خواهید شد.

1. لیفت سنتی

این روش شامل لیفت و صاف کردن پوست، از بین بردن چربی و سفت کردن ماهیچه پلاتیسما (عضله‌ای که شکل گردن را مشخص می‌کند) و… است.

2. لیفت deep plane یا لیفت عمقی

یکی از انواع روش های لیفت گردن، لیفت عمقی است. در طول این روش، جراحان ساختارهای عمیق‌تر گردن را کانتور می‌کنند. این روش بسیار پیچیده‌تر و فراتر از روش سنتی است. لیفت عمقی معمولا برای افرادی مناسب است که سن بالایی دارند و دچار افتادگی پوست شدیدی هستند. این لیفت می‌تواند تقریبا تمامی چین و چروک‌ها را برطرف کند.

3. مینی لیفت گردن

مینی لیفت ناحیه گردن یک روش محدودتر است. در این حالت، جراح، چربی و پوست اضافی را قبل از سفت کردن پوست باقیمانده برمی‌دارد؛ اما معمولاً پلاتیسماپلاستی (سفت کردن عضله گردن) را انجام نمی‌دهد.

جراحی لیفت گردن

4. لیفت اندوسکوپیک گردن

در لیفت اندوسکوپیک گردن که با استفاده از ابزارهای اندوسکوپی انجام می‌گیرد، سعی می‌شود که جراحات کم‌تری ایجاد شوند. ایجاد جراحات کم‌تر، علاوه‌بر این‌که مدت‌زمان بهبود را کاهش می‌دهد، سبب می‌شود که جراحی تهاجم کم‌تری داشته باشد و عوارض آن نیز کاهش پیدا کند. از لیفت اندوسکوپیک کردن معمولا برای کسانی استفاده می‌شود که چین‌ و چروک کمی دارند. افراد زیر ۵۰ سال، کاندیداهای خوبی برای این نوع لیفت هستند. همچنین لازم به ذکر است که لیفت اندوسکوپیک، به‌عنوان بهترین روش لیفت گردن نیز شناخته می‌شود.

5. لیفت گردن ایزوله

در لیفت گردن ایزوله به‌جای این‌که جراحات کنار گوش ایجاد شوند، پشت گردن ایجاد می‌شوند تا اثری که از آن‌ها باقی می‌ماند، در نزدیکی صورت نباشد. کسانی که به آثار باقی‌مانده از جراحی حساس هستند، می‌توانند این نوع لیفت را انتخاب کنند. البته لازم به ذکر است که درصورت انجام لیفت گردن معمولی نیز آثار جراحات آنقدر شدید نیستند و در سریع‌ترین زمان ممکن از بین می‌روند.

6. ترکیب لیفتینگ گردن با سایر عمل‌های زیبایی

روش‌های جوان‌سازی که می‌توان همراه با کشیدن پوست گردن انجام داد عبارتند از:

 • لیفت صورت
 • لیفت ابرو
 • پرکردن لب‌ها و گونه‌ها
 • جراحی پلک و جوانسازی چشم‌های پیر
 • انتقال چربی

البته به این موضوع دقت داشته باشید که بسته به سن بیمار و سلامت وی، ممکن است که بعضی از این روش‌ها قابل انجام نباشند؛ یا این‌که نتوان آن‌ها را همزمان با یک جراجی دیگر انجام داد. دکتر مهدی احمدی در جلسه مشاوره ضمن این‌که تمامی شرایط را مورد بررسی قرار می‌دهند، بهترین روش جراحی را نیز به بیمار پیشنهاد داده تا بتوان به زیباترین چهره ممکن دست پیدا کرد.

بهترین روش لیفت گردن

بهترین کاندیدها برای کشیدن پوست گردن

افرادی که دارای چین و چروک بیش از حد گردن، چانه دوتایی یا سایر علائم پیری در ناحیه زیر چانه و گردن هستند و دوست دارند این موارد را اصلاح کنند، ممکن است کاندید مناسب لیفت ناحیه گردن باشند. به طور کلی، کاندیدهای خوب برای لیفتینگ گردن عبارتند از:

 • افراد سالم بدون شرایط پزشکی خاص
 • افراد غیر سیگاری
 • افراد با انتظارات منطقی و دیدگاه مثبت
 • افراد با مشکل عدم تطابق پوست گردن و صورت

توجه داشته باشید که موارد زیادی برای هر کاندید باید درنظر گرفته شوند. برای مثال، خانم‌هایی که به‌تازگی زایمان کرده‌اند فقط درصورتی می‌توانند جراحی لیفت گردن انجام دهند که تا مدت‌زمان ۳ هفته نیازی به بغل کردن نوزادشان نداشته باشند. این افراد می‌توانند ۶ ماه بعد از زایمان، نسبت به انجام عمل اقدام کنند. پیشنهاد می‌کنیم که در جلسه مشاوره قبل از عمل، تمامی اطلاعات لازم را به‌صورت دقیق در اختیار دکتر مهدی احمدی قرار دهید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

مزایای عمل جوانسازی گردن

احتمالا این سوال برای شما نیز پیش آمده است که جراحی لیفت گردن چه کاربردی دارد؟ در ادامه مهم‌ترین مزایای عمل جوانسازی گردن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • لیفت گردن با جراحی چربی ناخواسته زیر چانه، خطوط افقی گردن، ماهیچه‌های شل و آویزان و پوست افتاده و اضافی گردن را یکباره برطرف می‌کند. درواقع رفع شلی و افتادگی گردن در یک جلسه را می‌توان اصلی‌ترین مزیت این عمل دانست.
 • این جراحی به طور کلی، علائم پیری گردن را از بین می‌برد، خط فک را اصلاح و سفت می‌کند، گردن را باریک می‌کند و ظاهری جوان و صاف به وجود می‌آورد.
 • عمل لیفت گردن نتایج چشمگیری ارائه می‌دهد که ۱۰ تا ۱۵ سال دوام می‌آورند. هیچ روش غیرجراحی سفت کردن پوست تا این حد تأثیرگذار نیست.
 • لیفتینگ گردنی که به خوبی انجام شود، جای زخم چندانی به‌جا نمی‌گذارد. علاوه‌براین، این خطوط به مرور زمان محو می‌شوند اما نتایجی که حاصل می‌شوند سال‌ها باقی می‌مانند.

از دیگر مزایای انجام جراحی لیفت گردن، می‌توان به افزایش اعتماد به‌نفس و لذت بردن از چهره‌ای زیبا اشاره کرد. البته مزایای جراحی کشیدگی پوست گردن تا حد زیادی به اهداف جراحی لیفت گردن بستگی دارند. باتوجه به این‌که بیمار با چه هدفی این جراحی را انجام دهد، می‌توان مزایای متنوعی را برای لیفت گردن ذکر کرد. دکتر مهدی احمدی این توانایی را دارند که به‌عنوان بهترین متخصصین جراحی زیبایی صورت، چهره مراجعه کننده را به چهره دلخواه و زیبا تبدیل سازند.

عوارض لیفت گردن

یکی از نکاتی که باید درنظر داشته باشید، این است که لیفت پوست گردن عوارضی را نیز می‌تواند به‌همراه داشته باشد. با این‌که لیفت گردن جراحی سبکی محسوب می‌شود، اما با این‌حال نمی‌توان از عوارض آن چشم‌پوشی کرد. مهم‌ترین عوارض لیفت گردن عبارت‌اند از:

 • جراحی لیفت ناحیه گردن، مانند همه روش‌های جراحی، خطراتی مانند عفونت، هماتوم و جمع شدن مایع زیر پوست را به همراه دارد. همچنین بیماران باید انتظار کمی درد به دلیل تورم و کبودی را داشته باشند.
 • بی حسی نیز بسیار شایع است. این حالت می‌تواند ماه‌ها (یا حتی بیش از یک سال) باقی بماند. با این حال، ماساژ دادن آرام ناحیه گردن، می‌تواند به بیدار شدن اعصاب در حین بهبودی کمک کند. ممکن است زمانی که احساس طبیعی خود را به دست می‌آورید، کمی سوزن سوزن شدن، خارش یا گهگاه وزوزهای کوچک درد را احساس کنید.
 • در موارد نادر نیز، آسیب عصب صورت می‌تواند ضعف موقتی صورت را ایجاد کند که رفع آن ممکن است تا شش ماه طول بکشد.

 

عوارض لیفت گردن

مراقبت‌های بعد از جراحی زیبایی گردن

مراقبت های بعد از لیفت گردن می‌توانند به روند بهبودی و کاهش ناراحتی کمک کنند. بیشتر تورم‌ها و کبودی‌ها باید ظرف ۱۲ تا ۱۴ روز برطرف شوند و بافت اسکار شروع به نرم شدن و محو شدن کند. پس از عمل لیفت یا جوانسازی گردن در مورد تمیز نگه داشتن برش‌ها و مراقبت از ناحیه گردن در طول بهبودی، باید توصیه‌های جراح خود را دنبال کنید. در ادامه برخی از مواردی که باید رعایت کنید آورده شده‌اند:

 • بیماران معمولاً برای کمک به کاهش تورم و کبودی، حداقل در ۲۴ ساعت اول پس از عمل، از چانه بند یا پانسمان فشاری استفاده می‌کنند.
 • برخی نیز دارای درن‌های جراحی کوچک هستند (مخصوصاً زمانی که لیفت عمیق گردن انجام می‌شود). اینها برای یک تا دو روز در محل باقی می‌مانند تا خون و مایع اضافی را جمع آوری کنند و در عین حال از تجمع آنها جلوگیری نمایند.
 • روز بعد از جراحی، پزشک شما را معاینه خواهد کرد تا مطمئن شود که بهبودی شما شروع خوبی دارد.
 • اگر جراح از بخیه‌های قابل حل استفاده نکرد، پس از ۷ روز برای کشیدن بخیه‌ها باید به کلینیک مراجعه کنید.
 • تا یک هفته پس از جراحی، هیچ چیز سنگینی را بلند نکنید.
 • به مدت دو هفته از ورزش شدید خودداری کنید.
 • مهم است که سر خود را بالاتر از قلب خود قرار دهید تا تورم به حداقل برسد. سر خود را صاف نگه دارید (بدون چرخش یا خم شدن بیش از حد گردن).
 • یخ را روی گردن نمالید زیرا می‌تواند جریان خون را به خطر بیندازد و منجر به مرگ پوست شود.

توجه داشته باشید که چنین مراقبت‌هایی اگر جراحی لیفت صورت با بهترین روش نیز انجام شده باشد الزامی هستند. مراحل جراحی لیفت گردن فشار زیادی را به پوست وارد می‌کنند و درصورتی که مراقبت‌ها به‌درستی انجام نشوند، پوست می‌تواند به‌راحتی آسیب ببیند؛ به‌همین‌خاطر، دوره نقاهت لیفت گردن باید به‌صورت اصولی و با رعایت توصیه‌های پزشک سپری شود.

چه زمانی می توان برای انجام جراحی لیفت گردن اقدام کرد؟

معمولا بهترین زمان برای انجام عمل زیبایی گردن، بعد از ۳۰ سالگی است. هنگامی که کلاژن‌سازی صورت نگرفته و پوست شروع به پیرتر شدن می‌کند. درنظر داشته باشید که ژنتیک افراد نیز تأثیر بالایی بر این موضوع دارند. بنابراین، ممکن است که یک فرد زودتر یا یک فرد دیرتر نیاز به این جراحی پیدا کند.

بهترین زمان انجام عمل لیفت گردن

آمادگی های قبل از جراحی لیفت گردن

مهم‌ترین اقداماتی که قبل از لیفت گردن باید انجام شوند عبارت‌اند از:

 • قطع مصرف الکل و سیگار دو هفته قبل از جراحی
 • عدم مصرف آسپرین، ژلوفن، دیکلوفناک، ویتامین E و C، ایبوپروفن و مفنامیک اسید
 • عدم مصرف مواد خوراکی حاوی سیر و چای سبز از یک هفته قبل از عمل
 • خوردن غذای چرب قبل از عمل

لازم به ذکر است که اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید یا این‌که سبک‌زندگی به‌خصوصی دارید، حتما پزشک را جریان قرار دهید.

هزینه جراحی لیفت گردن در تهران

هزینه‌ای که می‌پردازید به سطح تجربه جراح، نوع بیهوشی و چند فاکتور کلیدی دیگر بستگی دارد. یک قرار ملاقات حضوری برای مشاوره لازم است تا دکتر مهدی احمدی بتوانند بهترین رویکرد را برای جراحی شما تعیین کند. با این حال، هزینه‌های لیفتینگ گردن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • هزینه‌های بیهوشی
 • هزینه‌های بیمارستان یا مرکز جراحی
 • آزمایش‌های پزشکی
 • نسخه‌های دارویی
 • حق الزحمه جراح

نکته دیگری که در این میان وجود دارد، این است که دکتر احمدی معمولا جراحی‌های ترکیبی انجام می‌دهند. بدین معنا که برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن، ممکن است عمل‌ لیفت و جوانسازی گردن را همراه با عمل‌های سبک دیگری به‌انجام برسانند. لازم به ذکر است که دکتر احمدی در زمینه عمل لیفت شقیقه تضمینی هم فعالیت کرده و می‌تواند برای فرم‌دهی پوست شقیقه خود نیز به ایشان مراجعه کنید.

سوالات متداول در مورد لیفت گردن

لیفت گردن یک روش جراحی زیبایی است که برای رفع افتادگی و چین و چروک گردن انجام می شود. این روش می تواند ظاهری جوان تر و شاداب تر به چهره ببخشد.

لیفت گردن برای افرادی مناسب است که دچار افتادگی و چین و چروک گردن هستند. این افتادگی می تواند به دلایل مختلفی مانند افزایش سن، ژنتیک، یا عوامل محیطی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد شود.

عوارض لیفت گردن معمولاً خفیف هستند و شامل موارد زیر می شوند:

 • کبودی و تورم
 • درد
 • خونریزی
 • عفونت

در موارد نادر، ممکن است عوارض جدی تر نیز رخ دهد، مانند:

 • آسیب به اعصاب
 • از دست دادن مو
 • بدشکلی
مشاوره جراحی پلاستیک
جهت دریافت مشاوره اولیه رایگان از راه‌های زیر با ما ارتباط برقرار کنید:
پاسخگویی ۹ صبح تا ۷ شب در روزهای کاری.
آشنایی کامل با انواع جراحی پلاستیک در کانال یوتیوب دکتر احمدی:

زیبایی چهره و اندام خود را به فوق تخصص زیبایی بسپارید...

دکتر مهدی احمدی، مقطع فوق تخصص جراحی پلاستیک خود را در بیمارستان حضرت فاطمه (بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران) گذراند. پس از اتمام تحصیلات، سالهاست در زمینه‌های مختلف جراحی پلاستیک ناحیه صورت و بدن فعالیت دارد…

عضو انجمن بین‌المللی جراحان پلاستیک ISAPS

دکتر احمدی با عضویت در انجمن ISAPS همه ساله در کنفرانس‌های بین‌المللی جراحی پلاستیک شرکت میکند. در این رویدادها آخرین متدهای جراحی پلاستیک در دنیا معرفی شده و هم‌افزایی و انتقال تجربه بین جراحان پلاستیک مطرح دنیا صورت میگیرد.

آدرس پروفایل دکتر مهدی احمدی در وبسایت انجمن بین المللی جراحان پلاستیک:

انجمن بین المللی جراحان پلاستیک
نمونه کارهای دکتر مهدی احمدی جراح پلاستیک

نمونه‌کارهای موفق و درخشان

دکتر احمدی در سالهای اخیر با انجام جراحی‌های متعدد در کلینیک دکتر اکبری، نتایج درخشانی در انواع جراحی زیبایی ناحیه صورت دارند. با مراجعه به پیج اینستاگرام این کلینیک، میتوانید برخی از نمونه کارهای دکتر احمدی را مشاهده کنید.

انجام جراحی پلاستیک در کلینیک جراحی فوق تخصصی

کلیه عمل‌های جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر مهدی احمدی در کلینیک خصوصی فوق پیشرفته انجام میشود.

برخی از مزایای جراحی زیبایی در کلینیک جراحی فوق تخصصی:

 • کلینیک‌های فوق تخصصی جراحی، از کلیه امکانات لازم برای عمل زیبایی بهره‌مند هستند.
 • تردد در این مراکز نسبت به بیمارستان‌ها کمتر و آرامش بیشتری حاکم است.
 • بهره‌مندی از کادر مجرب که شرایط مناسب و لازم جهت بستری را فراهم می‌آورند.
اتاق عمل جراحی پیشرفته

نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره جراحی پلاستیک و دریافت اطلاعات بیشتر...

اگر در مورد جراحی پلاستیک و زیبایی سوالی دارید خوشحال میشویم پاسخ دهیم.

در باکس زیر سوالات خود را از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.