☎️ زمان پاسخگویی تلفنی: شنبه تا چهارشنبه - ۹ صبح تا ۷ عصر.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

خوابیدن بعد از عمل بینی
فهرست مطالب

امروزه بحث زیبایی در حوزه پزشکی بسیار پرطرفدار است، از این رو عمل‌های زیبایی بسیاری در این حوزه متناسب با نیاز هر شخصی وجود دارد. عمل بینی یکی از این مواردی است که هر ساله افراد زیادی آن را انجام می‌دهند. با این حال این عمل نیازمند مراقبت‌های بسیاری است، در صورتی که فرد به این توصیه‌ها توجه‌ای نکند، دچار عوارض جبران ناپذیری می‌شود. نحوه درست خوابیدن از موارد مهم در این حوزه است، از این رو در این مقاله سعی داریم تا در مورد نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی نکات مهمی را برای شما عزیزان توضیح دهیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

چرا نحوه صحیح خوابیدن بعد از عمل بینی اهمیت دارد؟

قبل از اینکه به بررسی نحوه صحیح درست خوابیدن بعد از عمل بینی بپردازیم، بهتر است تا به این سوال پاسخ دهیم که چرا نحوه صحیح خوابیدن بعد از عمل بینی اهمیت دارد؟ همانطور که می‌دانید در حوزه جراحی زیبایی صورت، عمل بینی بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته‌است. میزان اهمیت درست خوابیدن بعد از عمل بینی در زمان اکسیژن رسانی برای بدن قابل اهمیت می‌شود. در هنگام خواب خون با جریان بهتری به بافت‎‌های بدن هدایت می‌شود، این عملکرد منجر به اکسیژن رسانی بهتر به تمام نقاط بدن می‌شود. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند تا بعد از عمل بینی فرد به طور مرتب و به مدت زیادی به نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی توجه داشته باشد. همچنین پس از عمل بینی صورت دچار تورم و قرمزی بسیاری می‌شود، از این رو خوابیدن پس از عمل بینی به عنوان فرصتی برای بازسازی سلول‌ها و کاهش التهابات شناخته می‌شود.

بعد جراحی بینی چه مدلی بخوابیم؟

نحوه صحیح خوابیدن بعد از عمل بینی

عمل بینی علاوه بر اینکه باعث زیبایی افراد می‌شود، منجر به بهبود عملکرد تنفسی و اصلاح انحرافات ناشی از ضربه در فرد می‌گردد. با این حال بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک راز عمل موفق را در مراقبت و استراحت مداوم آن می‌داند. عمل بینی با توجه به فرم صورت، یکی از مهم ترین فاکتورهای جراحی است که حتما باید به این موضوع دقت کنید و بهترین جراح عمل بینی را انتخاب کنید.

حال که با علت نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی به صورت صحیح آشنا شده‌اید، بهتر است تا با نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی به صورت صحیح اطلاعاتی داشته باشید.

  1. در ابتدا برای پاسخ به این سوال که بعد جراحی بینی چه مدلی بخوابیم؟ نیاز است تا سر را در حالت ۴۵ درجه قرار دهید، چرا که این وضعیت به جلوگیری از وارد شدن فشار زیاد به منطقه جراحی کمک می‌کند و مانع از ورم اضافه می‌شود.
  2. به هیچ عنوان بر روی شکم‌تان نخوابید، زیرا این حالت می‌تواند فشار زیادی به نقاط حساس بینی اعمال کند. برای اینکه این اتفاق رخ ندهد، بهتر است تا به شکل طاق باز بخوابید.
  3. برای اینکه فشار کمی به بینی شما اعمال شود، توصیه می‌شود تا در حین خواب سرتان را بر روی بالش قرار دهید.
  4. بهترین حالت خوابیدن پس از عمل بینی مخصوصا در هفته ابتدایی به صورت طاق باز می‌باشد. به این نکته توجه داشته باشید که از خوابیدن به پهلو یا بر روی شکم، خودداری نمایید و به هیچ عنوان غلت نزنید.
  5. در حین خواب تکان دادن سر و بینی منجر به برخورد ناگهانی یا ضربه می‌شود. بنابراین، بهتر است از حرکات ناگهانی و تکان دادن سر و بینی پرهیز کرده و به آرامی پوزیشن خواب خود را تغییر دهید.

چند روز بعد از عمل بینی می‌توان به پهلو خوابید؟

بعد از عمل بینی باید به نحوه خوابیدن توجه بسیاری شود. افراد بعد عمل بینی بهتر است تا مدتی به پهلو نخوابند تا به مشکلی برنخورند. به همین دلیل سوالی که برای این دسته از افراد رخ می‌دهد، این است که آیا به پهلو خوابیدن بعد از عمل بینی ضرر دارد؟ تا چند هفته پس از عمل بینی، خوابیدن به پهلو به عنوان یک گزینه محدودیت‌هایی دارد.

برای جلوگیری از حرکات اضافی در حین خواب، می‌توانید از چند بالش در اطراف صورتتان استفاده کنید تا سر خود را در وضعیت ثابتی نگه دارید. این نکته را به یاد داشته باشید که نحوه خوابیدن شما تا یک ماه می‌تواند بر نتیجه نهایی بسیار تاثیرگذار باشد. به طور کلی بعد از گذشت ۲ ماه با مشورت پزشک می‌توانید به پهلو بخوابید.

اهمیت درست خوابیدن بعد از عمل بینی

آیا طاق باز خوابیدن بعد از عمل بینی مجاز است؟

همانطور که گفته شد رعایت نکات و مراقبت‌های پس از جراحی بینی در روزهای اول بسیار حائز اهمیت است، بعد از به پهلو خوابیدن بعد از عمل بینی نوبت به طاق باز خوابیدن می‌شود. طبق گفته پزشکان این مدل، بهترین نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی به شمار می‌آید. چرا که در این حالت نحوه بالا قرار دادن سر در هنگام خوابیدن باید زوایه تقریبا ۴۵ درجه به طرف عقب و کمی بالاتر از سطح بدن قرار داشته باشد. علاوه بر احساس راحتی، این مدل از خطرات و آسیب‌های احتمالی نیز محافظت می‌کند. برای جلوگیری از هر نوع آسیب‌های احتمالی بهتر است بدانید مدت زمان طاق باز خوابیدن بعد از عمل بینی شش هفته می‌باشد.

آیا بعد از عمل جراحی بینی خوابیدن سخت است؟

یکی از دغدغه‌هایی که افراد بعد از عمل بینی دارند، نحوه درست خوابیدن می‌باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود تا قبل از عمل بینی مطالعات لازم به جهت نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی را داشته باشید. برای تغییر وضعیت بهتر است تا طرز خوابیدن بعد از عمل بینی را تمرین کنید، از طرفی بهترین مدل خوابیدن به صورت طاق باز است و برای اینکه تغییر جهت ناگهانی نداشته باشید چند عدد بالش را در اطراف بدن خود قرار دهید تا مانع حرکت شما شود. بعد از عمل بینی، خوابیدن بسیار آسان نمی باشد و بهتر است مراقبت های لازمه صورت بگیرد. بینی بعد از عمل بسیار حساس است و باید طرز خوابیدن صحیح، رعایت شود.

به پهلو خوابیدن بعد از عمل بینی

چه زمانی می‌توانم به وضعیت طبیعی بخوابم؟

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی باید به این صورت باشد که به مدت یک الی دو هفته روی کمر بخوابید و از به پهلو خوابیدن خودداری نمایید. پاسخ این سوال برای هر شخصی متفاوت است، از این رو قبل از اینکه حالت خواب خود را تغییر دهد باید با پزشک خود مشورت کنید و اگر جراح شما اجازه دهد می‌توانید وضعیت خواب خود را تغییر دهید.

برای عمل بینی کدام متخصص را انتخاب کنیم؟

به دلیل محبوبیت عمل بینی، افراد زیادی هر ساله به سمت این عمل زیبایی سوق پیدا می‌کنند. به همین دلیل مراکز زیادی برای این گزینه وجود دارند، اما سوالی که رخ می‌دهد این است که برای عمل بینی کدام متخصص را انتخاب کنیم؟ دکتر مهدی احمدی، بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران و نفر برتر بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک ایران هستند. دکتر احمدی با عضویت در انجمن بین‌المللی جراحان پلاستیک ISAPS هر سال در کنگره‌های این مجمع شرکت و ضمن دیدار با برترین جراحان پلاستیک دنیا، با آخرین متدهای جراحی پلاستیک نیز آشنا شده‌اند و متناسب با نیاز شما بهترین عمل بینی را برای شما انجام می‌دهند. این پزشک مجرب با دارا بودن گواهی عضویت نظام پزشکی و انجمن جراحان پلاستیک ایران جزو بهترین پزشکان ایران است.

کلام پایانی

در این مقاله سعی شد تا نکات مهم در مورد نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی به صورت کامل برای شما عزیزان شرح داده شود. بعد از انجام عمل بینی، خوابیدن به درستی و با رعایت توصیه‌های پزشکی می‌تواند در تسریع فرایند بهبودی و بهبود کیفیت خواب کمک کند. اهمیت استراحت و خواب در مراحل بهبودی بعد از جراحی بینی نباید اغفال شود. با رعایت راهنمایی‌های متخصصان و توجه به آرامش و فراهم کردن شرایط مناسب برای خوابیدن، می‌توانید از اثربخشی بیشتر در فرایند بهبودی خود لذت ببرید، با مطالعه این مقاله این نکته را متوجه می‌شوید که اهمیت حالت خوابیدن بعد از عمل بینی تا چه حدی می‌تواند بر روی سلامت شخص تاثیر داشته باشید.

 

منبع

آیا محتوای این صفحه مفید بود؟
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکتر مهدی احمدی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و عضو انجمن بین‌المللی جراحان پلاستیک. انجام انواع جراحی ناحیه صورت و بدن مانند لیفت ناحیه صورت، لیفت شقیقه، لیقت پیشانی، لیفت اندوسکوپیک، رینوپلاستی، جراحی فک و ...