☎️ زمان پاسخگویی تلفنی: شنبه تا چهارشنبه - ۹ صبح تا ۷ عصر.

ماندگاری جراحی لیفت صورت و عوامل موثر بر ماندگاری

ماندگاری جراحی لیفت صورت
فهرست مطالب

یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی که متقاضیان زیادی دارد، لیفت صورت است. در لیفت صورت به روش‌های مختلف پوست کشیده شده و معضلاتی مانند چین و چروک، افتادگی، عدم کشسانی پوست و… به‌میزان زیادی رفع می‌شوند. درواقع با لیفت صورت می‌توان طی یک جلسه جراحی، به چهره‌ای جوان و شاداب‌تر دست یافت.

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که متقاضیان این عمل می‌پرسند، این است که ماندگاری لیفت صورت چقدر است؟ دادن یک پاسخ دقیق به این سوال، مستلزم بررسی فاکتورهای فراوانی است؛ به‌همین‌خاطر تصمیم گرفتیم تا در این مطلب، به‌طور کامل ماندگاری جراحی لیفت صورت و روش‌های افزایش آن را زیر ذره‌بین قرار داده و تمامی جزئیات آن را مورد تحلیل قرار دهیم. اگر شما نیز خواستار انجام این جراحی هستید و ماندگاری برای‌تان اهمیت بالایی دارد، پیشنهاد می‌کنیم که ادامه این مطلب را از دست ندهید.

ماندگاری روش های مختلف لیفت صورت

اولین سوالی که باید به آن پاسخ داد، این است که ماندگاری کدام روش لیفت صورت بیش تر است؟ آگاهی از این موضوع می‌تواند انتخاب نوع جراحی را به امری آسان‌تر تبدیل کند. البته این موضوع را نیز باید درنظر داشت که تصمیم‌ نهایی، با پزشک خواهد بود؛ چراکه ماندگاری تنها عامل مناسب بودن جراحی برای یک فرد نمی‌باشد.

عوامل موثر بر ماندگاری لیفت صورت

ماندگاری لیفت صورت به روش کلاسیک

بسیاری از متخصصین بر این باور هستند که ماندگاری جراحی لیفت صورت به روش کلاسیک، بیشتر از سایر انواع لیفت‌ها است. در این روش فرد به‌طور کامل بیهوش شده و برش‌هایی در نواحی زیر چانه، گوش و… ایجاد می‌شوند. سپس بعد از این‌که چربی‌ها تخلیه شدند، پوست به سمت بالا کشیده می‌شود.

یکی از نکاتی که درمورد لیفت صورت به روش کلاسیک باید درنظر داشت، این است که نیاز به بیهوشی کامل داشته و گاهی اوقات برای افرادی که سنین بالایی دارند، این روش قابل انجام نیست. باتوجه به این موضوع می‌توان گفت که ماندگاری لیفت صورت در تمامی سنین به‌خاطر روش‌های جراحی متفاوتی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، یکسان نخواهد بود.

ماندگاری لیفت صورت به روش آندوسکوپی

یکی دیگر از روش‌های جراحی لیفت صورت که افراد زیادی خواستار انجام آن هستند، لیفت به روش آندوسکوپی است. ماندگاری جراحی لیفت صورت به روش آندوسکوپی با این‌که از روش کلاسیک کم‌تر است، اما با این‌ حال به حدود ۱۰ سال می‌رسد. خوشبختانه برای انجام روش آندوسکوپی نیازی به بیهوشی کامل نبوده و میزان برش‌ها نیز بسیار کم‌تر هستند. همین امر سبب شده تا این روش یکی از بی‌عارضه‌ترین روش‌های جراحی لیفت صورت شناخته شود.

اگر شما نیز قصد انجام لیفت صورت به روش آندوسکوپی را دارید، دکتر مهدی احمدی یکی از بهترین جراحان حال حاضر کشور هستند که با بهره‌گیری از علم و تجربه فراوان در زمینه جراحی پلاستیک، می‌توانند بهترین نتیجه را حاصل کنند.

طول عمر جراحی لیفت صورت

ماندگاری مینی لیفت صورت

در میان تمامی روش‌ها، ماندگاری جراحی لیفت صورت به روش مینی لیفت کم‌ترین میزان ممکن را دارد. مینی لیفت که نوعی جراحی سبک محسوب می‌شود، به‌هیچ‌عنوان نیازی به برش‌های زیاد نداشته و با چند تکنیک ساده می‌تواند چربی زیر پوست را خارج کند. ماندگاری این روش حدود ۷ سال بوده و برای کسانی اهمیت بالایی به فاکتور ماندگاری می‌دهند، روش چندان مناسبی نخواهد بود.

عوامل تاثیرگذار بر ماندگاری لیفت صورت

آیا ماندگاری جراحی لیفت صورت دائمی است؟ این سوالی است که در بخش قبل به آن پاسخ داده شد. هیچکدام از روش‌های لیفت صورت دائمی نبوده و نمی‌توان انتظار مدت‌زمانی بسیار طولانی را از آن‌ها داشت؛ اما طبیعی است که آشنایی با عوامل موثر بر ماندگاری عمل لیفت صورت، می‌تواند در تصمیم‌گیری‌هایی که قبل و بعد از جراحی باید انجام شوند تاثیر داشته و عمل موفقیت آمیز‌تری را رقم بزند. این عوامل عبارت‌اند از:

انجام عمل توسط یک جراح ماهر

متاسفانه برخلاف سایر حوزه‌های علم پزشکی که در بعضی موارد قدمت‌شان به چندین هزار سال می‌رسد، شاخه جراحی پلاستیک یکی از نوظهورترین‌ها بوده و روزبه‌روز روش‌های جدیدی برای آن ابداع می‌شوند.

یکی از عواملی که می‌تواند روی ماندگاری جراحی لیفت صورت اثر داشته باشد، آشنایی پزشک با جدیدترین متدها و علوم جراحی پلاستیک است. طبیعی است که استفاده از به‌روزترین تکنیک‌ها و پیاده‌سازی آن‌ها به روشی درست، ماندگاری بالایی را برای نتیجه جراحی رقم خواهد زد.

انجام دقیق مراقبت‌های بعد از لیفت صورت

نه‌تنها درمورد جراحی لیفت صورت، بلکه درمورد سایر جراحی‌ها نیز مراقبت‌های پس از عمل از مهم‌ترین مباحث محسوب می‌شوند. با انجام مراقبت‌ های بعد از لیفت صورت، می‌توان تا میزان زیادی به ماندگاری جراحی لیفت صورت کمک کرد. معمولا جراح قبل از نهایی شدن تصمیم بیمار برای انجام جراحی، تمامی نکات مورد نیاز را برای وی تشریح خواهد کرد تا درمورد شرایط بعد از عمل آگاهی کامل داشته باشد.

آیا لیفت صورت دائمی است؟

راهکارهایی برای افزایش ماندگاری نتایج جراحی لیفت صورت

لیفت صورت با جراحی چقدر ماندگاری دارد؟ یا این‌که میانگین ماندگاری جراحی لیفت صورت چقدر است؟ همان‌طور که در بخش‌ قبلی گفته شد، میزان ماندگاری به عوامل متعددی وابسته بوده و به‌همین‌خاطر نمی‌توان یک مدت‌زمان مشخص را برای آن درنظر گرفت؛ اما برای افزایش طول عمر جراحی لیفت صورت، روش‌های زیادی وجود دارند که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

داشتن تغذیه مناسب

هرچقدر که دوران نقاهت نقاهت سریع‌تر طی شود، ماندگاری جراحی لیفت صورت نیز بیشتر خواهد بود. برای این‌که برش‌های ایجاد شده روی صورت در مدت‌زمان کوتاه‌تری ترمیم پیدا کنند، لازم است تا به تغذیه مناسب بعد از جراحی لیفت صورت توجه ویژه‌ای داشت. مواد مختلفی هستند که روی سرعت ترمیم زخم‌ها تأثیر مثبتی دارند اما از بین آن‌ها، پروتئین، ویتامین C و A، امگا ۳ و… بالاترین اثرگذاری را به‌همراه خواهند داشت.

داشتن روتین پوستی

یکی دیگر از موضوعات تأثیرگذار روی ماندگاری جراحی لیفت صورت، داشتن یک روتین پوستی است. روتین پوستی سبب می‌شود تا فرآیند پیر شدن به تعویق افتاده و طبیعتا نتایج ماندگارتر باشند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت، این است که حتی درصورت انجام ندادن جراحی لیفت نیز باید یک روتین پوستی منظم داشت.

عدم مصرف دخانیات و الکل

دخانیات و الکل دو تا از مخرب‌ترین عامل‌ها برای پوست هستند. افرادی که به مصرف دخانیات و الکل اعتیاد دارند، نه‌تنها سلامتی ارگان‌های درونی خود را به خطر می‌اندازند، بلکه با مشکلات پوستی متعددی نیز مواجه می‌شوند که یکی از آن‌ها پیر شدن زودرس پوست است. بهتر است تا با داشتن یک سبک زندگی سالم، از سلامت بدن به‌خوبی مراقبت کرد.

عدم مصرف دخانیات و الکل بعد از لیفت صورت

جمع‌بندی

لیفت صورت تا چه زمانی ماندگار است؟ آیا لیفت صورت دائمی است؟ علاوه‌بر این سوال‌ها، بلکه به سوال‌های متعدد دیگری نیز در این مطلب پاسخ داده شد تا متقاضیان این عمل، با ماندگاری جراحی لیفت صورت آشنایی کافی پیدا کرده و بتوانند راحت‌تر تصمیم‌گیری کنند. همان‌طور که گفته شد، روش‌های کلاسیک و آندوسکوپی بیشترین ماندگاری را دارند که روش آندوسکوپی به‌خاطر عوارض کم‌تری که به‌همراه خواهد داشت، روش محبوب‌تری است.

علاوه‌براین گفته شد که عوامل زیادی ازجمله مهارت جراح و انجام مراقبت‌های بعد از لیفت، می‌توانند روی میزان ماندگاری آن تاثیر داشته باشند. همچنین با رعایت نکاتی ازجمله داشتن یک روتین پوستی مناسب، خوردن غذاهای سالم و عدم مصرف دخانیات، می‌توان ماندگاری جراحی لیفت صورت را افزایش داد.

پیشنهاد می‌کنیم که اگر شما نیز به داشتن چهره‌ای شاداب و جوان علاقه‌مند هستید، عمل لیفت صورت توسط دکتر مهدی احمدی را به‌هیچ‌عنوان از دست ندهید. دکتر احمدی به‌عنوان یکی از بهترین جراحان پلاستیک کشور، مفتخر هستند تا با استفاده از به‌روزترین تکنیک‌های حال حاضر دنیا، زیباترین چهره ممکن را به شما هدیه داده و تغییری شگرف را در میزان اعتمادبه‌نفس‌تان ایجاد کنند.

آیا محتوای این صفحه مفید بود؟
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکتر مهدی احمدی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و عضو انجمن بین‌المللی جراحان پلاستیک. انجام انواع جراحی ناحیه صورت و بدن مانند لیفت ناحیه صورت، لیفت شقیقه، لیقت پیشانی، لیفت اندوسکوپیک، رینوپلاستی، جراحی فک و ...