☎️ زمان پاسخگویی تلفنی: شنبه تا چهارشنبه - ۹ صبح تا ۷ عصر.

دلایل برگشت شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی + راه های پیشگیری

دلایل برگشت شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی
فهرست مطالب

آیا نتایج به دست آمده از ابدومینوپلاستی دائمی است؟ این سوالی است که شاید بسیاری از متقاضیان عمل ابدومینوپلاستی از خود بپرسند. ابدومینوپلاستی نوعی جراحی است که روی فرم و پوست شکم تمرکز داشته و معمولا افرادی که شکم بزرگ و بدفرمی دارند، با استفاده از این جراحی معضل داشتن شکمی بزرگ را برای همیشه از بین می‌برند؛ اما آیا برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی اتفاق می‌افتد؟ در ادامه به‌صورت کامل به دلایل برگشت شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی خواهیم پرداخت و نکاتی کلیدی را پیرامون این موضوع بررسی خواهیم کرد. اگر شما نیز خواهان انجام این عمل هستید، پیشنهاد می‌کنیم که به‌هیچ‌عنوان ادامه مطلب را از دست ندهید.

آیا پس از انجام ابدومینوپلاستی، احتمال برگشت شکم وجود دارد؟

بله؛ برگشت شکم بعد ابدومینوپلاستی درصورتی که متقاضی این جراحی یک سبک زندگی سالم را پیش نگرفته و عادات مخرب خود را ادامه دهد، امری کاملا طبیعی است. انجام عمل ابدومینوپلاستی هیچ تضمینی برای عدم بازگشت چربی نبوده و مراجعه کننده برای اینکه بتواند نتایج جراحی را حفظ کند، باید دستورالعمل‌هایی که پزشک ارائه می‌دهد را به‌دقت رعایت کند. لازم به ذکر است که تمامی انواع جراحی زیبایی بدن نیاز به مراقبت دارند.

آیا برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی اتفاق می افتد؟

دلایل برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

چه چیزی باعث بازگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی می شود؟ این سوالی است که شاید پاسخ آن چندان دشوار نباشد. در ادامه، به چندتا از مهم‌ترین دلایل برگشت شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی خواهیم پرداخت.

عدم رعایت رژیم غذایی

مهم‌ترین علت برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی، عدم رعایت رژیم غذایی است. افرادی که قصد انجام این عمل را دارند، باید کاملا از این موضوع مطمئن باشند که به‌هیچ‌عنوان به رژیم غذایی سابق خود باز نمی‌گردند. حتی اگر عمل ابدومینوپلاستی توسط بهترین پزشک نیز انجام شده باشد، عدم رعایت رژیم غذایی می‌تواند به‌ سرعت نتایج را به حالت قبلی بازگرداند.

مصرف سیگار و الکل

از مهم‌ترین علل برگشت شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی، می‌توان به مصرف سیگار و الکل اشاره کرد. سیگار و الکل نه‌تنها به سلامت کلی بدن ضربه می‌زنند، بلکه عمل ابدومینوپلاستی را نیز کاملا بی‌تاثیر می‌کنند. بهتر است تا قبل از انجام این عمل، نسبت به ترک سیگار و الکل اقدام شود.

تغییرات هورمونی

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند در برگشت شکم تاثیر داشته باشد، تغییرات هورمونی است. تغییرات هورمونی می‌توانند متابولیسم بدن را تغییر داده و این امر ممکن است به افزایش وزن ختم شود. بهتر است تا مراجعه‌کننده درصورت داشتن مشکلات هورمونی، ابتدا نسبت به رفع آن‌ها اقدام کرده و سپس، عمل ابدومینوپلاستی انجام دهد.

بررسی علت برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

عدم فعالیت فیزیکی کافی

نداشتن فعالیت فیزیکی کافی نیز می‌تواند به برگشت شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی کمک کند. هر فرد برای این‌که بتواند وزن خود را متعادل نگه دارد، باید میزان کالری اضافی که در طول روز دریافت می‌کند را به‌وسیله فعالیت فیزیکی بسوزاند.

عدم انجام مراقبت‌های پس از عمل

یکی از مهم‌ترین نکاتی که درمورد هریک از عمل‌های زیبایی باید درنظر داشت، رعایت مراقبت‌هایی است که برای بعد از عمل توسط پزشک توصیه می‌شوند. این مراقبت‌های می‌توانند شامل موارد زیادی شوند که هرکدام از آن‌ها، به‌نوبه خود در حفظ نتیجه عمل تاثیرگذار هستند.

راهکارهای موثر جهت پیشگیری از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

با این‌که بازگشت چربی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی برای افراد زیادی رخ می‌دهد، اما با رعایت یکسری مسائل ساده می‌توان از چنین مشکلی جلوگیری کرد. در ادامه این بخش تعدادی از آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهم داد.

رعایت رژیم غذایی برای جلوگیری از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

اولین موضوعی که باید رعایت شود، رژیم غذایی است. برای جلوگیری از برگشت شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی، باید یک برنامه تغذیه‌ای مشخص را پیش گرفت. پیشنهاد می‌کنیم که برای تاثیرگذاری بیشتر رژیم، حتما با متخصص تغذیه مشورت کرده و از راهنمایی‌های وی بهره‌مند شوید. البته دکتر مهدی احمدی نیز در جلسه مشاوره قبل از عمل ابدومینوپلاستی تمامی نکات لازم را برای مراجعه کننده ارائه می‌دهد.

پیشگیری از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

داشتن برنامه ورزش روزانه

برای این‌که از برگشت شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی جلوگیری شود، نیازی به انجام ورزش‌های سنگین وجود ندارد. همین‌که به‌صورت روزانه چند دقیقه به پیاده‌روی یا انجام ورزش‌های هوازی اختصاص پیدا کند، کافی خواهد بود. البته میزان کالری که به‌صورت روزانه مصرف می‌شود نیز باید مورد محاسبه قرار گرفته و از یک میزان مشخص بیشتر نشود.

استفاده از گن برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

یکی از مراقبت‌هایی که بعد از عمل ابدومینوپلاستی باید انجام شود و عدم انجام صحیح آن می‌تواند بازگشت شکم را در پی داشته باشد، استفاده از گن بعد از عمل است.

این گن‌ها فشاری ملایم را روی شکم وارد کرده و نه‌تنها به حفظ نتایج بعد از عمل کمک می‌کنند، بلکه عارضه‌های متعددی مانند ورم شکم بعد از جراحی را نیز کاهش می‌دهند. پیشنهاد می‌کنیم که اگر شما نیز می‌خواهید عملی موفقیت آمیز را پشت سر گذاشته و از نتایج آن تا مدتی طولانی بهره‌مند باشید، حتما تمامی موارد را رعایت کنید.

آیا لیپوماتیک نیز مانند ابدومینوپلاستی برمی‌گردد؟

اصلی‌ترین تفاوت ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک در ناحیه و روشی است که برای تخلیه چربی اقدام می‌کنند؛ اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد، این است که این تفاوت‌ها به‌هیچ‌عنوان باعث نمی‌شود که لیپوماتیک برخلاف ابدومینوپلاستی، امکان برگشت نداشته باشد. عمل لیپوماتیک نیز برای استخراج چربی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و هیچ توانایی‌ای برای جلوگیری از ایجاد مجدد چربی‌ها ندارد. اگر برگشت شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی ذهن‌تان را به خود مشغول کرده است، باید بگوییم که تغییر شیوه جراحی هیچگونه تاثیری بر عدم برگشت چربی نخواهد گذاشت.

آیا نتایج به دست آمده از ابدومینوپلاستی دائمی است؟

جمع‌بندی

آیا عمل ابدومینوپلاستی شکم برگشت دارد؟ در این مطلب سعی کردیم تا به این سوال پاسخ دهیم. همان‌طور که گفته شد، درصورت عدم رعایت یکسری موارد، برگشت شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی کاملا طبیعی بوده و نمی‌توان از آن جلوگیری کرد. افرادی که به سراغ این عمل می‌آیند، باید مطمئن باشند که بعد از انجام عمل، مجددا سبک زندگی پیشین خود را ادامه نداده و مواردی مانند رژیم غذایی یا میزان تحرک روزانه را تغییر می‌دهند. اگر شما نیز می‌خواهید از برگشت شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی جلوگیری کرده تا همیشه از نتایج این عمل لذت ببرید، بهتر است تا مواردی که عنوان شده‌اند را رعایت کرده و همواره به آن‌ها دقت داشته باشید.

آیا محتوای این صفحه مفید بود؟
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکتر مهدی احمدی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و عضو انجمن بین‌المللی جراحان پلاستیک. انجام انواع جراحی ناحیه صورت و بدن مانند لیفت ناحیه صورت، لیفت شقیقه، لیقت پیشانی، لیفت اندوسکوپیک، رینوپلاستی، جراحی فک و ...