☎️ زمان پاسخگویی تلفنی: شنبه تا چهارشنبه - ۹ صبح تا ۷ عصر.

9 نکته مهم در مورد لیفت صورت [سال 1402]

قبل و بعد از لیفت صورت
فهرست مطالب

جراحی زیبایی یک جراحی کاملا غیرضروری محسوب می‌شود بنابراین لازم است قبل از هر گونه جراحی پلاستیک ابتدا اطلاعات کافی و دقیق در مورد آن کسب کنید. لیفت صورت نیز یکی از رایج‌ترین انواع عمل زیباییست که حساسیت بالایی دارد چرا که بر خلاف عمل‌های زیبایی ناحیه بدن، نتایج آن برای همه آشکار است. بنابراین لازم است ضمن کسب آگاهی کامل در مورد لیفت صورت، انگیزه درونی کافی داشته باشید و صرفا به خاطر برطرف کردن توقعات دیگران اقدام به جراحی زیبایی نکنید. در این پست با نکات مهمی در خصوص لیفت صورت از زبان دکتر مهدی احمدی آشنا خواهید شد.

۱. لیفت صورت طی دو هفته به نتیجه مطلوب نمی‌رسد!

کشش صورت در لیفت‌های شقیقه، پیشانی، صورت و گردن تا سه ماه مبتنی بر بخیه‌هاست و باید صبر کنید تا چسبندگی بافتی ایجاد شده و عضلات سر جای خود قرار بگیرند. بازه‌ی سه ماهه بعد از لیفت صورت، به اصطلاح گلدن تایم محسوب می‌شود و ما طبق تجربه و مشاهداتی که از بهجویان متعدد داشتیم به این زمان رسیدیم. برخی افراد کمی زودتر و برخی کمی دیرتر از این زمان به نتیجه مطلوب لیفت صورت می‌رسند.

به طور کلی بعد از انواع لیفت در ناحیه صورت و گردن، سه ماه زمان لازم است که چهره میمیک خودش را پیدا کند و خواب رفتگی عضلات برطرف شود. اگر لیفتی در دو هفته به نتیجه مطلوب برسد، در دراز مدت نتایج آن ماندگار نخواهد بود.

۲. نتیجه لیفت صورت بلافاصله بعد از عمل مشخص نمی‌شود

بعد از پایان عمل لیفت صورت وقتی بهجو هنوز روی تخت است به دلیل حذف اثر جاذبه، لیفت اصلا مشخص نیست. در لیفت شقیقه و پیشانی طی هفته‌های اول بعد از عمل شاهد over correction یا اصلاح بیش از حد خواهیم بود. در لیفت شقیقه تا سه ماه بعد از عمل حدود ۴۰ درصد از نتیجه جراحی قابل مشاهده است به همین دلیل ما به بهجویان عزیز اعلام میکنیم که نتیجه لیفت صورت شما ۶ ماه بعد یا بعضا ۱ سال بعد جاافتاده و مطلوب خواهد شد. و به طور کلی لیفتی که در روزها و ماه‌های اول خیلی طبیعی و خوب به نظر برسد، در دراز مدت احتمال افت آن بالاست.

۳. در جراحی لیفت، پوست کشیده می‌شود یا عضلات عمقی صورت؟

بعنوان یک اصل کلی، لیفت‌هایی که مبتنی بر کشیدن پوست صورت هستند، لیفت‌هایی هستند که در گذشته دور مثلا ۳۰ سال پیش انجام می‌شدند. اوایل قرن بیستم که لیفت صورت معرفی شد، فقط پوست صورت کشیده می‌شد و نتیجه آن هم اسکارهای وحشتناک در ناحیه جلوی گوش و پشت گردن و ناحیه پیشانی بود.

به مرور جراحان پلاستیک به این نتیجه رسیدند که باید به جای پوست، عضلات و بافتی به نام SMAS کشیده شود. در میانه دهه‌های ۷۰، ۸۰ و ۹۰ میلادی، کم کم تکنیکهای مختلفی که بر اساس کشیدن SMAS یا لایه عضلانی یا غشا فیبر عضلانی روی عضلات میمیتیک صورت هستند تدوین شدند و توسط جراحان مختلف مورد استفاده قرار گرفتند.

در حال حاضر بهترین روش جراحی لیفت صورت که توسط دکتر مهدی احمدی نیز انجام می‌شود، لیفت بر مبنای کشش عضلات یا Extended deep plane face lifting است که در آن تمام ناحیه SMAS یا عضلانی تا ناحیه نکرال لب آزاد شده و لیفت می‌شود. در این نوع لیفت پوست کشیده نمی‌شود بلکه Reposition اتفاق می‌افتد و پوست و عضلات سر جای خود قرار می‌گیرند.

لیفت صورت قبل و بعد

۴. دوره نقاهت لیفت صورت – تجربه بی‌حسی، کبودی، سوزش و خارش

عمل لیفت شقیقه و لیفت پیشانی پیشانی چه به صورت باز و چه به صورت اندوسکوپیک حدود یک و نیم تا دو ساعت طول میکشد. تا دو هفته بعد از لیفت کبودی در ناحیه لیفت طبیعی است.

نهایتا تا سه روز بعد از لیفت صورت درد اولیه تجربه می‌کنید و بعد از آن دردها کمتر خواهد بود و با مسکن برطرف می‌شود.

امکان دارد تا سه ماه بعد از لیفت کشش‌های صورت غیر طبیعی دیده شوند و بعد به آرامی فرم طبیعی به خود خواهد گرفت.

بی حسی پوست ناحیه شقیقه و پیشانی در جوان‌ها زودتر از افراد مسن از بین خواهد رفت. در جوان‌ها بین یک تا سه ماه و در افراد مسن تا ۶ ماه.

بعد از لیفت صورت با بازگشت حس به اعصاب، سوزش و خارش را تجربه خواهید کرد.

۵. چگونه تشخیص دهیم کیس مناسبی برای لیفت صورت، بلفاروپلاستی و تراش استخوان ابرو هستیم؟

در منزل ابروی خود را بالا بکشید. اگر با کشیدن ابرو پشت پلک صاف میشود شما کیس بلفاروپلاستی نیستید.

اگر با بالا کشیدن ابرو همچنان پشت پلک شما حالت آکاردئونی و شل دارد و فاصله چشم و ابروی خود را مناسب نمیبینید، کیس این هستید که اول لیفت اندوسکوپیک انجام دهید سپس بلفاروپلاستی (ما لیفت و بلفاروپلاستی را همزمان انجام نمی‌دهیم.)

اگر با بالا کشیدن ابرو، در فضای بین بالای چشم و زیر ابرو لبه استخوان برجسته مشاهده میکنید، شما احتمال کیس عمل تراش استخوان ابرو نیز هستید.

۶. تزریق بوتاکس بعد از لیفت صورت

بعد از انجام لیفت شقیقه، عضله اوربیکولاریس یا عضله دور چشم که چین‌های پنجه کلاغی را ایجاد میکند، لیفت را به سمت پایین می‌کشد. بعد از جراحی، لیفت تنها به دو تا سه بخیه لنگری متصل است که عضلات را به جمجمه می‌چسبانند.

تزریق بوتاکس کمک می‌کند که این عضلات به طور موقت در ناحیه دور چشم فلج باقی بمانند و وقتی این عضلات فلج هستند دیگر لیفت را به سمت پایین نمی‌کشند. با تزریق بوتاکس فرصتی ایجاد میشود که عضله در جای جدید چسبندگی ایجاد کند و این بخشی از پروسه درمان است. بعد از فیکس شدن عضلات دیگر نیازی به تزریق بوتاکس نخواهید داشت.

تزریق صورت

۷. آیا نتیجه لیفت صورت همیشه مثبت است؟

از بین بهجویان عزیزی که به مطب مراجعه می‌کنند، تنها افرادی برای لیفت انتخاب می‌شوند که از نظر دکتر احمدی کاندیدای مناسبی برای لیفت بوده و مطمئن هستیم که به نتیجه دلخواه خواهند رسید.

تمامی توضیحاتی که در جلسه مشاوره داده می‌شود و انتظارات بهجو از نتیجه عمل در پرونده ثبت خواهد شد.

خوشبختانه تمامی مراجعین ما رضایت کامل از نتیجه جراحی خود داشته‌اند، با این حال اگر ایراد قابل رفعی بعد از جراحی مشاهده شود حتما برطرف خواهد شد.

۸. عوارض لیفت صورت

ورم و کبودی در هفته‌های اول بعد از لیفت از شایع ترین عوارض لیفت صورت محسوب می‌شود. احتمال عفونت بعد از لیفت نیز وجود دارد که خوشبختانه ما در هیچ کدام از کیس‌های خود شاهد آن نبوده‌ایم.

کسی که قبلا عمل بلفاروپلاستی داشته است، باید در جلسه مشاوره اعلام کند چرا که در صورت انجام لیفت احتمال باز ماندن چشم‌ها وجود دارد. برای برطرف شدن آن باید مراقبت‌های لازم که توسط دکتر آموزش داده میشود را به عمل بیاورید.

بی‌حسی پوست سر بعد از لیفت نیز عرفا بین سه تا شش ماه بعد از عمل برطرف خواهد شد. ما لیفت را با تکنیک‌هایی انجام میدهیم که حس پوست از بین نرود و اختلالات حرکتی ابرو و پوست اتفاق نیفتد.

۹. مزایای لیفت اندوسکوپیک

لیفت عمقی صورت یا extended deep plane face lift که جدیدترین تکنیک لیفت صورت در دنیاست در ایران توسط دکتر مهدی احمدی انجام می‌شود. این لیفت نواحی کنار لب را آزاد کرده و می‌کشد و اثر عالی روی ناحیه خط خنده و ناحیه jaw line دارد و باعث یکدست شدن گونه‌ها می‌شود.

بعد از لیفت با تثبیت عضلات در جای خود حداقل تا ده سال شاهد هیچگونه افتادگی پوست صورت نخواهید بود.

لیفت شقیقه و پیشانی هم دوام بین هفت تا هشت سال دارند. اما به این معنی نیست که لیفت‌های ما دائمی نیستند. بلکه با پیر شدن و افزایش سن، لیفت نیز همزمان با سایر بخش‌های چهره به طور طبیعی پیر خواهد شد.

برخی بهجویان عزیز درخواست لیفت اغراق آمیز دارند. در نظر داشته باشید دوام لیفت‌های اغراق آمیز در ناحیه پیشانی و شقیقه کمتر خواهد بود و شش یا هفت سال بعد افت می‌کنند.

آیا محتوای این صفحه مفید بود؟
3.4/5 - (5 امتیاز)
اشتراک گذاری:

2 پاسخ

  1. سلام من میخوام لیفت انجام بدم ولی میترسم نتیجه خوب نشه اگه نتیجه لیفتم خوب نشه شما مسئولیتشو میپذیرید؟

    1. درود بر شما. در جلسه مشاوره قبل از عمل چهره شما به طور کامل آنالیز میشه و دکتر احمدی فقط کیس‌هایی رو برای جراحی انتخاب میکنن که از نتیجه جراحی مطمئن باشن. علاوه بر آنالیز چهره گفتگوی مفصلی با شما انجام میشه تا انگیزه شما از جراحی رو بدونیم تا ببینیم آیا دیدگاه واقع گرایانه ای نسبت به جراحی پلاستیک دارید یا نه. خوشبختانه تا بحال در هیچ کدام از عمل های لیفت نارضایتی نداشتیم و اگر موردی بعد از جراحی پیش بیاد حتما مسئولیتش رو میپذیریم و رفع خواهیم کرد. ضمنا شما هم به عنوان بهجو باید نکات دوره نقاهت رو به طور کامل رعایت کنید و برای ویزیت دوره ای در زمان مناسب به مطب مراجعه کنید. از همراهی شما ممنونیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکتر مهدی احمدی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و عضو انجمن بین‌المللی جراحان پلاستیک. انجام انواع جراحی ناحیه صورت و بدن مانند لیفت ناحیه صورت، لیفت شقیقه، لیقت پیشانی، لیفت اندوسکوپیک، رینوپلاستی، جراحی فک و ...