سوالات متداول در مورد جراحی زیبایی و پلاستیک

ممکن است قبل از انجام عمل جراحی زیبایی و پلاستیک سوالاتی داشته باشید. ما در این قسمت به متداول ترین سوالات پاسخ داده ایم. در صورتی که پاسخ سوال خود را نیافتید با پر کردن فرم تماس سوال خود را با ما مطرح کنید.

  • اجتناب از مصرف آسپرین و دیگر داروهای رقیق کننده‌ی خون تا دو هفته قبل از جراحی.
  • ترک استعمال سیگار.
  • جراح خود را از هر گونه بیماری، حتی موارد جزئی مطلع سازید.
  • ۸ ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن بپرهیزید.
  • شب قبل از عمل حتما دوش بگیرید.
  • در روزهای منتهی به عمل به حد کافی آب بنوشید.
  • در روز عمل هیچ گونه زیورآلاتی به همراه نداشته باشید.
  • رژیم غذایی متوازن و سرشار از پروتئین.
  • آزمایش و مدارک پزشکی خود را به همراه داشته باشید.

کاندیدای مناسب برای انجام این عمل زیبایی افرادی هستند که از سلامت عمومی برخوردار باشند و فاصله فرد با وزن ایده آل بیش از 11 کیلوگرم نباشد. این وزن اضافه هم به صورت موضعی باشد که به ورزش و رژیم غذایی مقاومت داشته باشند.

در مورد سن مناسب نیز باید گفت که لیپوماتیک از سن 18 سالگی به بعد مجاز خواهد بود. این افراد علاوه بر شرایط جسمی مناسب باید دارای شرایط روحی مناسب از جمله نگرشی مثبت به به پیکرتراشی، اهدافی مشخص و انتظاری معقول و واقع بینانه داشته باشد.

افرادی که طبق دسته بندی ذکر شده، سن بسیار بالا و یا پایین دارند باید حتماً به عوارض جانبی این جراحی فکر کنند و از روی احساسات گذرا برای انجام پیکرتراشی تصمیم نگیرند. علاوه بر عوارض و خطرات جسمی که البته در سن و شرایط ایده آل بسیار نادر و قابل چشم پوشی است؛ در سنین غیر مجاز می تواند شدت بیشتری باشد و علاوه بر شرایط جسمی، شرایط روحی را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

عوارض لیپوماتیک در سن غیر مجاز و نوجوانی عبارت است از: عفونت، آسیب های جدی به پوست، امکان آسیب رسیدن به اندام های حیاتی در داخل بدن، امکان صدمه دیدن اعصاب و آمبولی یا همان لخته شدن خون. عوارضی چون آمبولی باعث می شود تا لخته حرکت کرده و به سمت ریه برود؛ در این صورت حتی خطر مرگ نیز وجود خواهد داشت.

در کنار این موارد البته ممکن است که در سنین پایین انجام جراحی لیپوماتیک باعث شود تا فرد با عوارضی چون اختلال در غذا خوردن و کاهش اشتها روبرو شود که ابداً برای نوجوانی که در سن رشد است مفید نخواهد بود و ضررهای فراوانی را نیز به دنبال می آورد.

در نهایت اینکه به دلیل خطرآفرین و آسیب رسان بودن هریک عارضه هایی که گفته شد توصیه می شود این عمل در سن و شرایط مناسب صورت بگیرد تا سلامت روحی و جسمی فرد تحت تأثیر قرار نگیرد.

جواب : برای دختران ۱۴ سال تمام و برای پسران ۱۶ سال تمام.
جواب : محل هایی که در عمل جراحی بینی تغییر می کنند هیچ ارتباط مستقیمی با محل قرار دادن عصب بویایی ندارد و لذا بطور معمول سبب اختلال بویایی نمی شود.

بله. شما میتواین با کلیک بر روی این دکمه دکتر مهدی احمدی را در وبسایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران مشاهده نمایید.

جواب : از ۳ الی ۴ هفته پس از عمل جراحی می توانید ورزش های سبک Airobic (ایروبیک) را شروع کنید و پیاده روی نمایید. سایر ورزش ها را چنانچه به صورت شما فشار نمی آورند انجام دهید.
جواب : بله. انجام اصلاحاتی در جهت بهبود تنفس بینی بیمار از وظایف یک جراح آشنا به عمل رینوپلاستی می باشد و می بایست بطور همزمان ضمن زیباتر نمودن بینی، مشکل تنفسی بیمار را حل نمود.
عمل جراحی بینی نظیر سایر اعمال جراحی می بایست در سالم ترین شرایط برای بیمار انجام شود. لذا پیشنهاد می گردد که عمل بیمار می بایست در اطاق عمل در شرایط استریل و امکانات و تجهیزات کامل همراه با یک بیهوشی سبک صورت گیرد.

اکثر نمونه کارهای دکتر مهدی احمدی پس از کسب اجازه از بیماران، در پیج اینستاگرام ایشان ثبت میشوند. بنابراین برای مشاهده نمونه کارهای ایشان وارد پیج اینستاگرام دکتر مهدی احمدی از آدرس زیر شوید:

پیج اینستاگرام دکتر مهدی احمدی

یکشنبه ها ساعت ۵ تا ۸ عصر

جواب : با توجه به اینکه اکثر افراد کاندید عمل بینی در گروه سنی جوانان قرار دارند لذا گرفتن یک شرح حال کامل و توجه به بیماری های زمینه ای ضروریست، در غیر اینصورت آزمایشات روتین اطاق عمل کفایت می کند.
جواب : در گروهی از بیماران که دارای بینی خیلی کج همراه با مشکلات داخلی هستند ممکن است نیاز به عمل مجدد داشته باشند که بهتر است حداقل یکسال از عمل اول گذشته باشد.

بله. از هر کجای دنیا میتوانید برای انواع عمل‌های جراحی زیبایی و پلاستیک به دکتر مهدی احمدی مراجعه کنید. از طریق وبسایت و شبکه‌های اجتماعی دکتر احمدی میتوانید وقت ملاقات از ایشان دریافت کنید.

جواب : خیر. من ترجیح می دهم که از غضروف های بیمار برای بازسازی بینی استفاده کنم.
جواب : خیر. آلرژی یک بیماری با زمینه ژنتیکی است و همراه با درمان دارویی کنترل می شود و قابل معالجه نیست، اما ممکن است علایم انسداد بینی شما با یک عمل صحیح بینی کاهش یابد.
جواب : بهتر است حداقل ۲ هفته در ایران باشید سپس براحتی می توانید با هواپیما برگردید.
جواب : بطور معمول بنابر شرایط معاینه کلینیکی و نظر جراح مربوطه عمل لیفت صورت از سنین ۴۵ سالگی به بالا توصیه می شود.
جواب : روش متداول و قدیمی عبارت بود از روشی که با برشی وسیع در منطقه کاسه سر، پوست و عضلات پایین آمده کشیده می شدند و با برداشتن پوست اضافی ابرو را به سمت بالا می کشیدند. امروزه با استفاده از روش های اندوسکوپی بدون نیاز به برش سراسری این عمل امکان پذیر است.
جواب : بله. به شرطی که از متخصص قلب و عروق خود تاییدیه انجام جراحی را داشته باشید، فشار خون شما کنترل شده باشد و داروهای نظیر آسپرین و وارتارین که رقیق کننده خون می باشند مصرف نکنید.